фото: Міністерсьво розвитку громад, територій та інфраструктури України

Зранку 1 вересня порт Південний покинули два судна. Про це повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

“Ще два заблокованих через війну судна йдуть тимчасовим коридором з чорноморських морських портів України. Балкери ANNA-THERESA (прапор Ліберія) та OCEAN COURTESY (Маршаллові острови) вийшли з порту Південний і рухаються встановленим коридором в напрямку Босфору. На борту — 56 тисяч тонн чавуну та 172 тисяч тонн залізорудного концентрату”, – зазначено в повідомленні.

фото: Міністерсьво розвитку громад, територій та інфраструктури України

Обидва балкери знаходяться в оперуванні сінгапурської судноплавної компанії і перебували в порту Південний до повномасштабного вторгнення. Балкер ANNA-THERESA знаходився в порту з 22 лютого 2022 року, а OCEAN COURTESY — з 16 лютого 2022 року.

“Установлений навігаційним дорученням ВМС ЗСУ коридор першочергово використовується для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення російської федерації. З 15 серпня тимчасовим коридором скористалось вже 4 судна”, – повідомили в Міністерстві.

Першими цей шлях пройшли контейнеровоз JOSEPH SCHULTE та балкер PRIMUS 16 та 27 серпня.