У міськраді  7 вересня зібралась комісія із вшанування памʼяті загиблих захисників. До неї входять фахівці міської ради та родичі воїнів.

Перше, що затвердила робоча група — збільшення виплати на встановлення надгробних памʼятників військовим. Суму збільшили до 50 тисяч гривень, наразі вона складає 20 тисяч, та цих грошей замало. До наступної сесії міської ради управління соціальної політики має підготувати відповідний проєкт рішення зі змінами. Його мають погодити депутати.

Робоча група також затвердила два рекомендовані проєкти надгробних плит, члени комісії орієнтувалися на побажання родичів воїнів. Ескізи погодили як рекомендовані та для уніфікації вигляду надгробків захисників. У випадку, якщо родини захочуть встановити інші памʼятники, фінансову допомогу їм нададуть, але сплачувати різницю вартості (якщо така буде) доведеться самостійно.

Родичі загиблих зазначили, що варто починати встановлювати надгробки якомога скоріше, бо зараз не усі могили воїнів достойно облагороджені. Управлінці повідомили, що зміни до програми будуть внесені до кінця цього року. З початку наступного розпочнуться роботи зі встановлення пам’ятників.

Також члені комісії обговорили питання створення місця вшанування воїнів. Дмитро ЛЮБІВИЙ висловив думку про недоцільність створення Алеї Слави зараз, адже ніхто не знає, скільки захисників ще поховає наша громада. Він запропонував зачекати завершення війни. Колеги посадовця не підтримали та зазначили, що війна може тривати роками, а вшановувати памʼять загиблих Героїв потрібно вже зараз. 

Директор Палацу культури “Дружба” Петро КУТИНЕЦЬ запропонував створити Алею Слави біля Памʼятника Захисникам України “Журавлі” по вулиці Хіміків.

Нагадаємо, що в Южному є плани створити меморіал вздовж вулиці Горбатка. Його зовнішній вигляд та благоустрій ще не затверджені.