Служба безпеки заблокувала у різних регіонах України чотири схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.

За гроші пропонували ухилянтам різні варіанти уникнення призову і подальшої втечі за кордон на підставі підроблених документів або поза контрольно-пропускними пунктами.  Вартість таких послуг становила до 10 тис. американських доларів. Сума залежала від терміновості та способу перетину кордону.

 Так,  на Одещині нейтралізовано міжнародну злочинну групу, яка займалась нелегальними перевезеннями до сусідньої європейської країни. Зловмисники довозили своїх клієнтів до кордону на власних авто або таксі, а потім переводили їх за кордон лісовими стежками або понтонами через річку.

 До складу банди входив одесит-кримінальник на прізвисько «Бастіон» та двоє його спільників-іноземців. Для пошуку «клієнтів» зловмисники створили телеграм-канал. Гроші за свої «послуги» просили переказувати у криптовалюті.

СБУ також повідомила про інші схеми: у Хмельницькому викрито посадовця місцевої військово-лікарської комісії. За різні суми хабарів він «дописував» призовникам важкі захворювання як підставу для «списання» з військової служби.

На Львівщині затримано 51-річного мешканця Самбірського району, який, заручившись підтримкою місцевого криміналітету, переправляв ухилянтів за кордон через заздалегідь підготовлені «лісові маршрути».