У офіційному парламентському виданні “Голос України” опублікували закон про мобілізацію. Вчора його підписав президент. Це означає, що документ набере чинності через місяць із дня, наступного за його оприлюдненням.

“Цей закон набирає чинності через один місяць із дня, наступного за днем його опублікування”, – вказано у виданні.

Таким чином, новий закон запрацює вже з 18 травня.

Нагадаємо основні положення Закону:

▪️ Залишається право на звільнення зі служби людей з інвалідністю. Також військовослужбовець може звільнитися зі служби після полону. Опікуни та всиновлювачі тепер мають право на відстрочку та звільнення з військової служби.
▪️Визнані обмежено придатними повинні пройти переогляд протягом 12 місяців. Ті, хто отримав II чи III групу інвалідності після 24 лютого 2022 року, окрім військовослужбовців, — мають пройти повторний медогляд.
▪️Скасовується строкова служба. Замість неї буде базова військова підготовка на пʼять місяців, яка розпочнеться з вересня 2025 року.
▪️Військовозобов’язані повинні носити з собою військово-обліковий документ під час дії воєнного стану та оновити свої дані в електронному кабінеті, ЦНАПі чи ТЦК.
▪️Військовослужбовці у разі укладення першого контракту мають право на компенсацію 50% від першого внеску за кредитом по іпотеці.
▪️Військовозобовʼязаним обмежать консульські послуги за кордоном, допоки вони не оновлять свої дані. Також тим, хто ухиляється від військової служби, обмежать право керувати авто.

інфографіка “Укрінформ”