В Одеській військовій адміністрації звернули увагу, що Южненська громада не сплатила жодної копійки на допомогу військовим. Натомість у громаді не забувають закуповувати бензин за завищеними цінами.

Про це стало відомо під час робочої зустрічі “Прозорість та підзвітність” за участі голови РВА Олександра ГРИНЧАКА.

Голова райадміністрації наголосив: Южненська громада запланувала виділення всього 3,2% на допомогу Збройним силам, та за результатами першого кварталу по запланованому бюджету не сплачено жодної копійки.

Він також зауважив, в Одеському районі є громади, що виділили по 20-25% для військових.

«Коли я звертаюсь до голови Южненської громади про допомогу військовим, то він дуже сильно переймається про те, що я повинен прозвітувати депутатам. Тому я прошу представника Южненської громади запросити мене на чергову сесію, аби я міг прозвітувати депутатам згідно чинного законодавства та обговорити всі нагальні питання і звернути увагу, що потрібно допомагати військовим»,— Олександр ГРИНЧАК.

Нагадаємо, що “Фокус” вже звертав увагу на замалі цифри видатків для ЗСУ, попри те, що міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ щодо будь-яких витрат наголошує: найголовніше – це потреби армії.

Крім цього Олександр ГРИНЧАК звернув увагу на те, що Южненська громада закуповує бензин по 60 гривень, в той час, коли в інших громадах ці суми менші. Та після його попередження, у громаді ціну одразу зменшили до 57 гривень.

«Потім укладається договір по 56,99. На момент укладання договору ціна бензину становила 54,99 гривень. Це вперше така ситуація. Якщо так можно робити, то це можуть зробити і всі громади»,— зазначив ГРИНЧАК.

Представником від Южненської громади виступив секретар ради Ігор ЧУГУННИКОВ. Він відповів, що щодо палива був проведений тендер, де взяв участь один учасник із запропонованою ціною 60,15 гривень. І лише виявивши технічну помилку, ціну змогли зменшити до 56,99 гривень. Зменшувати ціну ще більше постачальник відмовився.

Загалом під час засідання «Прозорість та підзвітність» розглянуто 21 тендерну закупівлю. З них – сім було скасовано, на загальну суму 6 099 054 гривень. Крім цього, замовниками вжито заходів зі зниження вартості предмета закупівлі на суму 150 000 грн.

Також поставлено на паузу реалізацію 4 проєктів на суму 3 327 401 грн. Загальна сума зекономлених коштів складає 6 249 054 гривень.

Матеріали зібрані й направлені до правоохоронних органів.