У Южному відбулось позачергове засідання сесії міської ради. На порядку денному було лише чотири питання: про секретаріат сесії та три питання щодо заходів з перейменування. Кожне з трьох питань стосувалось різних варіантів назв: Південного, Аненталь/Порт-Аненталь та Оріяна.

Жодне з цих питань депутати не підтримали, проголосувавши «проти» або «утрималися».

Натомість, депутат Максим КУШНІР запропонував внести до порядку денного питання щодо підготовки звернення до Нацкомісії. Рішення було прийнято одноголосно.

Крім цього, депутат запропонував додати до звернення висновок кафедри української мови та літератури Національного університету імені Мечникова щодо назви «Южне»:

«У нас є висновок з університету, з профільної кафедри. Вони проводили експертне дослідження цієї власної назви. Місто Южне – це власна назва українською мовою. Це іменник прикметникового значення, тобто ми маємо право бути містом Южне. Закон, на підставі якого працює Національна комісія зі стандартів державної мови, він про засудження російської імперської політики. Там чітко прописана сфера дії Закону та визначення термінів. Просто ознайомившись з цим Законом, стає зрозуміло, що місто Южне не підпадає під сферу дії цього Закону».

Тож депутати вирішили направити звернення до Національної комісії зі стандартів державної мови із проханням виключити Южне з переліку міст, що мають змінити назву.

Відтепер депутати мають підготувати звернення до Нацкомісії. У випадку негативної відповіді, обранці зберуться на засідання, де планують проголосувати за назву «Південне». Це має відбутись до 31 грудня 2023 року, згідно Закону.

Крім цього, Максим КУШНІР запропонував міському голові провести громадські слухання і дати на вибір мешканців назви «Южне» та «Південне». Та цю пропозицію очільник громади відхилив.