Члени виконавчого комітету вчергове зібрались на засіданні у Южненській міськраді.

На порядку денному було 12 питань, більшість з них – суто технічні, наприклад, внесення змін та доповнень у Програми розвитку освіти, передача на баланс території для обслуговування КП «Екосервіс».

Також, вкотре, Управління архітектури та містобудування готується оголосити новий конкурс з пошуку оператора для збирання та перевезення відходів. Нагадаємо, що минулі спроби завершились безуспішно.

Крім цього, відтепер у громаді може збільшитись кількість операторів з вивезення сміття, адже у липні набрав чинності новий Закон про управління відходами, згідно з ним Міністерством довкілля був розроблений новий регламент проведення конкурсу з пошуку оператора. Новим регламентом затверджено і нові послуги, які має надавати підрядник. Раніше це були збирання, перевезення та захоронення відходів, відтепер — лише збирання та перевезення. Це означає, що задля захоронення сміття, ймовірно, доведеться укладати додаткові договори із іншими організаціями. 

Технічним питанням стало і внесення змін до Програми з локалізації та ліквідації амброзії. Цей проєкт-рішення викликав питання у членкині виконкому, заступниці начальника південної філії ДП “Адміністрація морських портів України” Інна ЯБЛОНСЬКОЇ, адже, за її словами, кущі рослини прибирають не на всій території Южного.

«Як жителька Южного я бачу, що не всюди її ліквідують. У мене за вікнами кущі ростуть. Тому я не розумію, куди витрачаються кошти – амброзія як росла, так і росте»,— зазначила Інна ЯБЛОНСЬКА.

Тож міський голова дав доручення Управлінню архітектури, аби спеціалісти надали повну картину затрат на цю Програму.

Також члени виконавчого комітету проголосували за збільшення матеріального резерву Южненської громади для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. А саме – придбання та створення запасу паливно-мастильних матеріалів для комунальних підприємств «ЮТКЕ» та «ЮЖВОДОКАНАЛ». Вони використовуватимуться у випадку блекаутів. Резерву має вистачити на 15 діб.

Останнім відкритим питанням стало затвердження звіту про виконання бюджету за 9 місяців 2023 року.

Дохід Южненської громади склав 461 678,4 тис грн( 81,7 % від річного плану на 2023 рік).

Видатки по загальному та спеціальному фондах виконано на загальну суму – 427 202,8 тис грн, ( 61,5 % від річного плану на 2023 рік).

«За 9 місяців 2023 року проведено фінансування по заробітній платі працівникам бюджетної сфери, що фінансуються з місцевого бюджету своєчасно та в повному обсязі, враховуючи всі виплати передбачені нормативно-правовими актами, в тому числі доплата до мінімальної заробітної в розмірі 6 700 гривень. Заборгованості станом на 01.10.2023 року з виплат по заробітній платі з нарахуваннями працівникам бюджетних установ немає»,— йдеться у пояснювальній записці до звіту.