Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Києві.

Вони обговорили шляхи відбиття російської агресії, подальшу взаємодію України з НАТО й реальне об’єднання сил.

Глава держави зазначив, що зараз російська армія намагається скористатися ситуацією, коли Україна очікує постачання від партнерів, передусім від США.

«Саме тому оперативність у постачанні буквально означає стабілізацію фронту. Артилерія 155-го калібру, далекобійна зброя та протиповітряна оборона, передусім системи «Петріот». Це те, що є в партнерів, і те, що має зараз працювати тут, в Україні, для знищення російських терористичних амбіцій. Російська армія готується до подальших наступальних дій. І разом із союзниками ми повинні зірвати російський наступ», – заявив Володимир Зеленський під час спільної з Єнсом Столтенбергом пресконференції.

Зі свого боку Єнс Столтенберг зазначив, що країни – члени НАТО посилюють власне оборонне виробництво та працюють над спільним виробництвом з Україною. 

«Україна стане членом НАТО. Робота, яку ми зараз здійснюємо, ставить вас на незворотний шлях до членства в Альянсі. Коли настане відповідний момент, Україна зможе стати членом НАТО негайно. З нетерпінням чекаю на той день, коли український прапор замайорить біля штаб-квартири НАТО», – запевнив Генеральний секретар Альянсу.

Крім того сторони обговорили ідею створення спеціального Фонду фінансової підтримки української оборони у розмірі 100 млрд євро. Ініціатива створення фонду терміном на п’ять років належить Столтенбергу. Він озвучив її ще на початку квітня.

За словами Зеленського, країни НАТО мають можливості для її реалізації, але важливо знати деталі створення фонду.

“Така ініціатива не повинна враховувати двосторонню допомогу, яка передбачена угодами щодо гарантій безпеки”, – додав президент України.

Можливо, рішення щодо реалізації цієї ідеї, затвердять на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні, котрий відбудеться 9-11 липня.