Президент Зеленський сьогодні відвідав Одещину. У межах робочої поїздки він провів зустріч із військовим командуванням у регіоні. Обговорювали захист регіону, ситуацію в Чорному морі, протимінні заходи та гарантування безпеки «зернового коридору».

Володимир Зеленський також заслухав доповідь командувача Військово-Морських сил ЗСУ Олексія Неїжпапи щодо поточної обстановки в Чорному морі, російських спроб зриву вільного судноплавства, зокрема шляхом дистанційного мінування акваторії. Були обговорені кроки ВМС ЗСУ щодо здійснення протимінних заходів і гарантування безпеки «зернового коридору».

Командувач повітряного командування «Південь» Дмитро Карпенко поінформував Президента України про роботу системи ППО Одещини, прикриття з повітря обласного центру, інфраструктури «зернового коридору» та бригад, що ведуть бойові дії в межах ОСУВ «Одеса».

Президент також поспілкувався з воїнами, які захищають Південь України, і вручив їм державні нагороди.

За особисту мужність і самовідданість, виявлені в захисті суверенітету й територіальної цілісності України Володимир Зеленський вручив відзнаки Президента України «Хрест бойових заслуг» старшому солдату Миколі Бебку, капітану Володимиру Гопкалу та підполковнику Віталію Петрощуку. Крім того, Глава держави вручив трьом захисникам ордени Богдана Хмельницького І та ІІІ ступенів.

Для безпеки військовослужбовців Президент передав частину нагород командирам військових формувань для вручення за місцем служби.