фото: prozorro

19 червня відбудеться аукціон із продажу права оренди землі під будівництво марини в Южному. Мова йде про земельну ділянку рекреаційного призначення площею 7,7006 га. На місці плавнів Сичавського ставка передбачається будівництво багатофункціонального яхтово-туристичного комплексу з гаванню, елінгами, готелями, ресторанами, бутиками, вертолітним майданчиком та глибоководним каналом. Усе це за кошти інвесторів. 

фото: презентація марини

Процедуру правильніше назвати перепродажем. Адже ділянка вже пішла з аукціону, організованого Южненською міською радою менше півроку тому, 10 січня 2023 року. Тоді у торгах взяли участь фізична особа СМІРНОВ В’ячеслав Юрійович та ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ”. Останнє виграло аукціон, запропонувавши найвищу, але не надто збільшену від початкової цінову пропозицію за лот — 1 мільйон 901 тисячу 500 гривень на рік. (Початкова складала 1 мільйон 881 тисячу 911 гривень 13 копійок). В цілому торги не зрушили з закритих, тобто стартових при реєстрації, цінових пропозицій. 

скрин: prozorro

Угоду оренди землі  із ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” укладено на 10 років, до 17 січня 2033 року, із першочерговим правом переукладання. При цьому орендар має збудувати яхтово-туристичний комплекс за 6 років, інакше договір між ним та Южненською міською радою буде розірвано.

У червні ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” і саме стало лотом: юридична особа виставила на продаж 100% акцій своєї компанії. Ці акції включають 1000 гривень статутного капіталу та договір оренди земельної ділянки під будівництво яхт-марини в Южному (тобто всі права та обов’язки ТОВ). Перепродаж може стати досить вигідним для ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ”. У компанії амбітні плани: стартова ціна лота 56 мільйонів 250 тисяч гривень. Це більше, ніж у 2 рази суми, яку орендар мав би сплатити за 10 років в бюджет громади (19 мільйонів 15 тисяч гривень). Тепер є вірогідність, що це зробить хтось інший.

Аукціон відбудеться зранку 19 червня.

ФОКУС звернувся до представників юридичної особи, аби поспілкуватися про причини продажу, але у ТОВ “ЛІДЕР ЕКОМ” ситуацію не коментують.