Рух суден тимчасовим коридором до та з портів Великої Одеси у четвер, 26 жовтня, тимчасово не здійснюється через загрозу, що виникла після активізації російської авіації в районі Чорного моря. 

Про це ідеться у повідомленні ДП «Адміністрація морських портів України» (АМПУ) , пише видання Порти України.

Рух суден коридором не здійснювався також у попередні два дні, 24 та 25 жовтня, через відсутність дозволу від військових, які забезпечують його безпеку.

Речниця Об’єднаного координаційного центру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк повідомила, що російська тактична авіація активізувалася в районі морського торгового шляху над акваторією Чорного моря.

За її словами, дії росії вказують на спроби дискредитувати Сили оборони України, а також перешкодити руху суден. При цьому Гуменюк наголосила, що Україна продовжує забезпечувати безпеку гуманітарного коридору, яким користуються судна з різних країн світу.

Зазначимо, що станом на 23 жовтня тимчасовим коридором у Чорному морі загалом пройшли 46 суден загальним дедвейтом 1,831 млн тонн, із яких 25 вийшли завантаженими і успішно подолали зворотний шлях.

Цим маршрутом спочатку скористалися також п’ять суден, які були заблоковані в українських морських портах після початку повномасштабного російського вторгнення.