Виділення місць у комунальних гуртожитках Южного винесли у публічну площину. 17 серпня під час засідання виконкому перед затвердженням порядку денного, секретарка міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА звернула увагу на те, що є низка питань, які роками розглядаються у закритому режимі. При цьому стосуються використання комунальної, тобто загальної власності.

Питання, які виносяться на засідання виконавчого комітету діляться на дві частини. Відкриті обговорюються в присутності ЗМІ, депутатів, інших представників органів місцевого самоврядування та усіх мешканців громади, які захочуть взяти участь у засіданні. Закриті питання розглядаються лише членами виконкому. Як правило, вони містять персональні дані громадян або іншу конфіденційну інформацію. 

У цьому ж блоці питання про виділення комунального житла. 17 серпня члени виконкому мали у закритому режимі погодити кандидатури мешканців, які тимчасово отримають кімнати у гуртожитку по вулиці Новобілярській, 26. 

“Я поважаю право на захист персональної інформації. Є закон, витримку з якого я зачитала. Там вказано, що все, що стосується комунальної власності: розподілу, продажу, оренди, – неважливо, – якщо це стосується комунального майна, тобто власності, яка належить жителям нашої громади, має розглядатись у відкритому режимі. Тобто має носити публічний характер”, — розповіла Фокусу Оксана ВОРОТНІКОВА після бурхливого обговорення її звернення на засіданні.

Після консультації юриста члени виконкому проголосували за перенесення цього питання у список відкритих. Але дискусія не припинилася. За день до цього однопартієць ВОРОТНІКОВОЇ, депутат міської ради Максим КУШНІР опублікував на своїй сторінці у соціальній мережі список із 24 людей, які стоять у черзі на гуртожиток у період з 2015-го по 2023-й роки. У серпні комісія погодила видачу житла восьми мешканцям. Депутат і секретарка ради звернули увагу на те, що п’ять осіб – працівники органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств і що деякі з них отримали місця у гуртожитку, хоча стали у чергу пізніше.

фото зі сторінки у Facebook Максима Кушніра

Члени комісії пояснили, що деякі люди зі списку покинули країну, тож з ними немає зв’язку. 

Додаткове обговорення викликала кандидатура однієї з посадовиць. Вона сама входить до комісії, яка розглядає справи претендентів на отримання житла. На родину з трьох осіб жінка отримала 2 кімнати. Іншій, непрацюючій у зв’язку з доглядом за трьома дітьми мешканці на родину із 4 людей виділили однокімнатне помешкання. 

У результаті члени виконкому проголосували за додатковий розгляд ситуації багатодітної мешканки із метою надати їй приміщення із більшим метражем. На засіданні також було озвучено, що усього (разом із тими, які затвердили 17 серпня) наразі в Южному є 21 нерозподілене житлове приміщення.