15 листопада глава КНР Сі Цзіньпін і президент США Джо Байден зустрілися в Сан-Франциско на полях саміту Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Це перший візит китайського лідера до США за останні 6 років. 

У  своєму твіттері Байден написав, що  Китай і США досягли значного дипломатичного прогресу.

“Я щойно завершив день зустрічей із президентом Сі, і я вважаю, що це були одні з найбільш конструктивних і продуктивних дискусій, які ми мали. Ми спиралися на основу, закладену за останні кілька місяців дипломатії між нашими країнами, і досягли значного прогресу”, – написав президент США Джо Байден.

На пресконференції після зустрічі Байден розповів, що однією з тем переговорів була війна росії проти України. 

“Ми з президентом Сі також обмінялися думками щодо низки регіональних і глобальних питань, включаючи відмову Росії зупинити жорстоку та агресивну війну проти України та конфлікт в Газі”, – цитує слова Байдена “Голос Америки”

На офіційному сайті Білого дому зазначається, що Байден під час зустрічі із Сі Цзіньпінем підтвердив, що Сполучені Штати разом із союзниками та партнерами продовжуватимуть підтримувати захист України від російської агресії, щоб забезпечити вихід України з цієї війни як демократичної, незалежної, суверенної та процвітаючої нації, яка здатна стримувати та захищатися від майбутньої агресії. 

Байден додав, що також обговорив з китайським лідером низку інших глобальних питань, включно з питаннями прав людини, питання затримання американських громадян в Китаї та проблеми Тайваню.

Також США і Китай домовилися створити робочу групу по боротьбі з наркотиками для здійснення співпраці в боротьбі з наркотиками. Крім того, буде збільшено кількість авіарейсів між країнами. 

Перед тим, як розмова делегацій продовжилася в закритому форматі, Байден і Сі обмінялися привітаннями і виступили зі вступним словом. Тоді Сі Цзіньпін підкреслив, що Земля – досить велика планета, щоб і Китай, і США могли досягти успіху.