Український чорноморський зерновий коридор працює краще, ніж очікувалося але потрібна сильніша протиповітряна оборона, щоб прискорити навантаження суден та покращити захист портів.

Про це заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков у інтерв’ю Bloomberg.

Він зазначив, що Україна з серпня експортувала через порти майже 10 млн тонн товарів, переважно зерна, незважаючи на короткий період несприятливої погоди.

Уряд працює над тим, щоб торговці могли продовжувати постачання, включаючи обіцянку допомогти зменшити витрати на страхування для таких компаній. За словами Кубракова, угода з лондонським Lloyd’s та брокером Marsh McLennan дозволила Києву скоротити витрати на страхування вдвічі.

Програма підтримується урядом України, який компенсує страховикам загалом до 20 мільйонів доларів за будь-які збитки.

“Тепер це виглядає як звичайне судноплавство, яким воно було до війни”, – сказав Кубраков.

Проте деякі основні судновласники побоюються використовувати цей коридор –  експорт зерна зменшився на 23% у період із липня по середину грудня.

За даними Міністерства інфраструктури, зараз проходом користуються кілька десятків фірм, зокрема великі міжнародні торговці.

За словами Кубракова, оскільки Київ та Москва обмінюються ударами дронів та ракетами, захист портової інфраструктури на півдні Одеської області залишається ключовим моментом для безпеки судноплавного коридору.

за матеріалами РБК-Україна