Нещодавно комунальне підприємство «Екосервіс» провело тендер на купівлю автогідропідйомника вартістю 4,9 млн гривень.
Згідно з документацією, що розміщена в системі Prozorro, техніка має бути новою, виробництва не пізніше 2024 року для підйому робітників на висоту не менше 18 метрів для проведення ремонтних, будівельно-монтажних та інших видів робіт.
Єдиним учасником конкурсу стало ПП «Виробничо-комерційне підприємство «Альфатекс», яке й обрали переможцем. Згідно з умовами тендеру, поставити товар необхідно до 15 жовтня.
Варто зазначити, що в «Екосервісу» вже є автогідропідйомник. Старий, але все ж таки є. Звідси виникає питання – наскільки доцільно під час війни витрачати мільйони гривень на нову техніку?
На думку депутата міськради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, такі витрати зараз абсолютно недоречні.
«Так, стара техніка може зламатися, але на її ремонт потрібно значно менше коштів, ніж на купівлю нової. Ба більше, цей підйомник використовується, наприклад, для заміни освітлення в місті, а з урахуванням того, що незабаром нам обіцяють проблеми зі світлом і, можливо, блекаути, я не вважаю доречним саме зараз витрачати такі кошти?», – заявила депутат.
Мабуть, у керівництва КП «Екосервіс» інша точка зору. До речі, наприкінці вересня співробітників цього комунального підприємства відправили на толоку для прибирання стихійного звалища в другому мікрорайоні. Приурочили це все до всеукраїнської акції «Зробимо Україну чистою разом».
На міському телебаченні вийшов сюжет про те, як героїчно комунальники очистили територію, яка не закріплена за підприємством. Вивезли звідти залишки будматеріалів, меблів, пластику та іншого сміття. Самі співробітники КП зізналися в сюжеті, що ніколи ще не бачили такого запустіння і не розуміють, як таке звалище могло утворитися в місті.
І тут із ними не можна не погодитися. Як мало не в центрі міста з’явилося сміттєзвалище, а інше комунальне підприємство – «Мунварта», яке зобов’язане стежити за подібними речами, весь цей час його не помічало?Адже саме до повноважень «Мунварти» входить перевірка стану території міста, виявлення порушень і складання протоколів.
Виходить, щойно будматеріали і старі меблі почали з’являтися, «Муніципальна варта» мала це помітити і вжити необхідних заходів.
Замість цього, звалищу дозволили розростися, причому десятки чиновників і представників керівництва мерії його навіть не помічали. Може представникам влади варто краще слідкувати за порядком у місті і тоді не доведеться мати справу з подібними наслідками?