4 865 внутрішньо переміщених осіб було офіційно зареєстровано в Південному станом на жовтень 2024 року.
Однак, за словами начальниці управління соціального захисту населення Наталії МОНАСТИРСЬКОЇ, фактична кількість ВПО може бути меншою, що підтверджується, зокрема, відвідуваністю дітьми садочків та шкіл.
Серед зареєстрованих ВПО приблизно 1 250 — це діти, з яких близько 300 — дошкільного віку. У школах громади навчається 320 дітей з числа переселенців, а дитячі садки відвідує 90 малюків.
Кількість внутрішньо переміщених осіб в місті Південне, як і в інших регіонах України, змінюється залежно від ситуації в країні. Останні тенденції свідчать про те, що число зареєстрованих ВПО поступово зменшується. Деякі люди повертаються додому, завдяки стабілізації ситуації, деякі – переїжджають до інших міст України або за кордон.
Окрім того, часто після перевірки органами соціального захисту даних, виявляється, що частина людей більше не проживає за місцем реєстрації як ВПО.
Не дивлячись на те, що в нашому місті є волонтерські організації, що допомагають переселенцям з іншим міст, люди все одно стикаються з безліччю проблем, головна з яких – забезпечення житлом.
Завдяки допомозі небайдужих мешканців міста вдалося розмістити близько 450 осіб на території громади. Але ще чимало людей потребують тимчасового житла та нормальних умов життя.
«На сьогодні у нас є 11 кімнат у гуртожитку на Новобілярській, 26, які слугують тимчасовим житлом для ВПО. Дев’ять кімнат заповнені», — повідомила представниця міської ради.
Докладніше про ситуацію та умови у гуртожитку читайте у наших наступних публікаціях.
Окрім житлових питань, ще однією важливою проблемою є недостатня психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб. Багато з них залишили свої домівки через постійні обстріли, у когось ворог зруйнував житло, хтось втратив близьких, у когось чоловіки на фронті.
У Південному діють групи допомоги в школах та центрах надання соціальних послуг, але через велику кількість ВПО, існує потреба у збільшенні числа профільних спеціалістів.