Комунальне підприємство “Муніципальна варта” у своїй відповіді на наш офіційний запит щодо змушення підприємців знищувати власні тимчасові споруди, стверджує, що діє на законних підставах. Та підстави виявились не надто однозначними.
Нагадаємо, діалог із журналісткою “Фокусу” голова “Мунварти” Іван СУР’ЄВ завершив словами: “Це провокація. Це все неправда”, а потім обірвав дзвінок. Можливо, він не захотів спілкуватись з нами далі, адже відповідь надійшла за підписом виконувача обов’язків керівника.
Тож, посилаючись на Конституцію, Кодекс України про адміністративні правопорушення, декілька положень міської ради, “Муніципальна варта” резюмувала:
“З вищевикладених підстав вбачається, що інспекція діє в межах чинного законодавства та в межах повноважень”.
От тільки низка підстав та дій комунальників складається в одне велике непорозуміння. У відповіді зазначається, що у разі певних порушень, як анулювання або закінчення строку дії паспорта прив’язки, самовільного встановлення МАФу або ж порушення умов розміщення споруди, співробітники “Мунварти” мають право вручити власнику МАФу попередження з вимогою усунення порушень або демонтажу споруди.
Це варто розібрати детальніше. Ймовірно, муніципали посилаються саме на порушення умов розміщення МАФів. Та нагадаємо, дозвіл на розміщення підприємцям надавався ще у Комінтернівській райдержадміністрації, а проєкт рішення для нової схеми розміщення тимчасових споруд щоразу “губиться” десь у кулуарах Южненської міськради і не доходить до порядку денного сесії. Тобто, співробітники “Мунварти” діють згідно з документом, оновленої форми якого просто не існує.
Варто зазначити, що врегулювати питання в міськраді могли б за допомогою плану просторового розвитку, розробку якого міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ вирішив відмінити. До того ж, він це зробив рішенням виконавчого комітету. Так, рішенням виконавчого комітету відмінили рішення сесії.
Повертаючись до розбору відповіді від “Мунварти”, слід звернути увагу на речення, де йдеться про вручення попередження. Схоже, мається на увазі саме письмовий документ, який підприємцям ніхто не надав. За їхніми словами, муніципали все зробили в усній формі.
Крім того, як ми зазначали раніше, “Муніципальна варта” діяла з власної ініціативи, не отримавши доручення від управління архітектури, яке займається, в тому числі, питаннями розміщення тимчасових споруд. І, звісно ж, жодної альтернативи підприємцям не запропонували, як і має бути згідно з законодавством.
Таким чином, діючи на підставі лише “зручних” законів, ігноруючи інші, комунальники вирішили самовільно “розібратися” з підприємцями в селі. На думку екссекретарки міської ради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ, такі рейдерські дії мають своє підґрунтя:
“Я вважаю, що людей хочуть просто зігнати з прибуткового місця і в подальшому використовувати цю ділянку для власних потреб”.