Депутати соціальної комісії разом із колегами, директорами шкіл та керівництвом управління освіти обговорили питання реформування мережі закладів освіти в громаді. На найближчу сесію винесли одразу кілька освітніх рішень.

Серед них — створення окремої початкової школи з приєднаним дитячим садком «Лелеченя», зміни до Програми розвитку освіти та звернення депутатів до Верховної Ради. Наразі соціальна комісія пропонує відтермінувати трансформацію шкільної мережі. Причина — законодавча невизначеність.

«Ми хочемо повністю відтермінувати реформу, адже держава поставила цей процес на паузу. Наразі не проголосовані правки. Що ми можемо приймати, якщо ми не знаємо, що робити? У нас має бути чіткий, проголосований закон, який набув чинності. І вже виходячи з цього, ми будемо розпочинати реформу», — прокоментувала членкиня соціальної комісії Оксана ВОРОТНІКОВА.

Депутати також підготували звернення до Верховної Ради з проханням відкласти розгляд законопроєктів щодо формування ліцеїв. У документі йдеться про те, що під час війни недоцільно зменшувати кількість шкіл, де можна навчатися до 11 класу. Це, на думку депутатів, збільшить відстань між дітьми та школами і створить додаткові ризики.

Розгляд змін до Програми розвитку освіти перенесли на наступне засідання. У проєкті передбачено заміну харчоблоків у школах, але документ вирішили доопрацювати — з урахуванням дискусії про структуру освітньої мережі. Невизначеним лишається й статус авторських шкіл, яких немає у згадках освітньої реформи. Через це управління освіти не може точно оцінити потребу в харчоблоках і має надати орієнтовні розрахунки. Усі проєкти рішень депутатський корпус розгляне на сесії міської ради.