Грамотою Верховної Ради України нагородили вчительку фізичного виховання ліцею №3 «Авторська школа М.П. Гузика» та депутатку міської ради Південного Світлану ВИШНЮ за вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної освіти та науки.
Як розповіла сама Світлана, для неї ця нагорода стала справжньою несподіванкою та приємною відзнакою такого рівня під час завершення року. Коли наша вчителька їхала до Києва, то не знала, що на неї чекає.
«Я поїхала до столиці, як член журі у Всеукраїнському фіналі конкурсу на «Кращий урок фізичної культури з елементами футболу» та «Кращий інноваційний урок фізичної культури», а також взяти участь у всеукраїнському семінарі «Розвиток шкільного футболу», – зазначила Світлана ВИШНЯ.
За її словами, вона вже не вперше входила до складу журі – у 2020 та 2021 роках її також запрошували. Більше того, вчителька чудово знає, що відчувають учасники конкурсу, бо сама має аналогічний досвід – вона двічі брала участь в цьому конкурсі і представляла Одещину.
У 2014 році вона посіла 3 місце, а у 2019 році – стала абсолютною переможницею вигравши у двох номінаціях: «Урок з елементами футболу» та «Інноваційний урок фізичної культури». У 2019 наша область, завдяки Світлані ВИШНІ, увійшла до п’ятірки найкращих з 21 регіону, що брали участь у змаганнях.
Депутатка розказала, що семінар розпочався в Будинку футболу і був організований на самому високому рівні. У ньому взяло участь керівництво Української асоціації футболу, зокрема генеральний секретар УАФ Ігор ГРИЩЕНКО та член виконкому, співголова Комітету розвитку футболу, член Комісії УЄФА з масового футболу Олександр КАДЕНКО, легенда українського футболу, а нині військовослужбовець Владислав ВАЩУК, заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Олександр ІГНАТКО, начальниця відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи Інституту модернізації змісту освіти МОН Ольга ФЛЯРКОВСЬКА, представник Директорату шкільної освіти МОН Роман ГЛАДКОВСЬКИЙ.
Основні конкурсні заходи проходили на базі Скандинавської гімназії. Їх учасниками стали кращі вчителі фізичної культури з регіонів та столиці, фахівці освіти, які працюють з вчителями і реалізують програми розвитку шкільного футболу, а також представники обласних асоціацій футболу.
«По закінченні конкурсу на мене чекав справжній сюрприз, коли в готелі «Національний», де були присутні представники всіх інших областей в різних галузях, голова Верховної Ради Руслан СТЕФАНЧУК вручив мені подяку за вагомий внесок в розвиток науки та освіти, – підкреслила Світлана ВИШНЯ. – Хоча педагоги займаються своєю справою не заради визнання чи нагород, а тому що люблять свою професію і хочуть передати максимум знань та користі наступним поколінням, все ж таки отримати таке визнання на рівні держави теж дуже приємно».
Справка:
Світлана Олександрівна працює в «Авторській школі М.П. Гузика» вчителем фізичної культури з 2004 року. Є майстром спорту України з боротьби дзюдо, завідувачкою кафедри фізичного виховання та «Захисту України» Авторської школи, очолює міське методичне об’єднання учителів фізичної культури та «Захисту України».
Світлана Олександрівна – учитель-експериментатор. Вона досягла вагомих результатів, що дало змогу створити спеціальну науково-дослідну лабораторію з розробки, дослідження і запровадження у практику її власних персоніфікованих технологій в галузі фізичного виховання. Також розробила нестандартне обладнання, а саме: тренажер для навчання техніки нанесення удару внутрішньою стороною стопи по нерухомому м’ячу; тренажер для сприяння розвитку гнучкості; тренажер для удосконалення техніки нанесення удару середньою частиною лоба при стрибку; звукові флорбольні ворота для навчання техніки ударів на точність; степ-платформи для сприяння розвитку координації рухів; розмітки для стрибків у довжину з місця для сприяння розвитку швидкісно-силової якості. Завдяки використанню цих засобів учні краще засвоюють технічні прийоми, що сприяє розвитку фізичних якостей.
Вона є переможницею у всеукраїнському освітньо-методологічному відборі «РодовідУчитель – 2022» номінація «Фізична культура». Під час воєнних дій в Україні внесла внесок в справу розвитку онлайн-навчання фізичної культури, була учасником всеукраїнського проєкту «Перемагаємо разом». Долучилась у 2022 році до встановлення всеукраїнського рекорду «Найбільша кількість вчителів, які провели масові дитячі онлайн уроки фізичної культури».
Світлана Олександрівна розробила методичний посібник для учителів фізичної культури «Методика навчання техніки ігрових прийомів польового гравця у футболі», а також комплекс вправ із використанням стрічки та провела руханку «Хвилю тримай» для учасників серпневої (не)конференції для освітян у форматі EdCamp (м. Южне) за темою «Сучасні орієнтири освіти: досвід, традиції, інновації» .
Відзначена Подяками Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою Одеської ОДА за вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту, Почесною грамотою Одеської обласної ради за плідну працю, грамотами управління освіти й наукової діяльності Одеської облдержадміністрації, грамотою Одеської обласної федерації футболу за популяризацію футболу на уроках фізкультури та десятками інших подяк та грамот. Її ім’я занесено до книги «Знамениті імена Одещини».