Протягом цього тижня, з 14 по 20 серпня в столиці Йорданії, Аммані, проходять змагання чемпіонату світу з вільної боротьби серед спортсменів віком до 20 років. Україна на змаганнях представлена в усіх трьох дисциплінах: вільній, жіночій та греко-римській боротьбі. 

У збірну нашої держави увійшли два представники ФСК “Хімік”: чемпіон Європи у віковій категорії U20 Микита ЗУБАЛЬ та Марія ЗЕНКІНА – срібна призерка чемпіонату Світу U-17 у 2022 році, бронзова призерка чемпіонату Європи 2023. У тренерський штаб національної збірної увійшов їх наставник Володимир ВЕРЕМІЙЧУК. Про це повідомили у пресслужбі Одеського припортового заводу. 

Світовій першості U20 передував скандал зі зміною організаторів. У липні права на проведення турніру позбавили Польщу, натомість перенісши змагання до Йорданії. Причиною стала відмова польської сторони у видачі віз росіянам.

Навесні United World Wrestling, керівна міжнародна організація з боротьби, дозволила росіянам та білорусам змагатися на своїх турнірах на тлі повномасштабної війни в Україні. Спортсмени з двох країн мусили дотримуватися повного нейтралітету й не належати до збройних структур двох держав-агресорок.

На минулорічному чемпіонаті світу U20 Україна посіла сьоме місце медального заліку з шістьма нагородами (однією — золотою).

Читайте також: Вихованці ФСК “Хімік” повернулися з Чемпіонату Європи U-20 зі спортивної боротьби з нагородами.

фото: Асоціація спортивної боротьби України