Ми зібрали добірку відео із засідань виконкому та сесій, на яких розглядали питання щодо закритих засідань на таємного розподілу комунальної власності.

Секретарка Южненської міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА заначила, що на одному за таких засідань виконавчого комітету, минаючи існуючу чергу, приміщення у гуртожитках комунальної власності отримали п’ять членів виконкому.

ВОРОТНІКОВА наполягала на тому, щоб всі ці питання спочатку були оприлюднені на сайті, а потім виносилися на виконком по кожному випадку окремо. Щоб члени виконкому розбирали кожний випадок окремо, і голосували окремо, а не пакетом, як це відбувається.

На відео можно відстежити, як змінювалась думка мера міста Володимир НОВАЦЬКОГО щодо таємних засідань. Спочатку він заперечував, що законодавство порушується, потім він визнав, що 30 років таким чином йдеться розподіл житла.

А на останньому виконкомі він героїчно вирішив відкрити питання, коли комунальних квадратних метрів громади вже майже не залишилося.

Нагадаємо, що регулярно та всупереч регламенту відбувалися закриті засідання, на яких вирішують питання щодо постановки на квартирний облік та виділення житла у гуртожитках комунальної власності Южненської міської територіальної громади.
З часом всі ці приміщення приватизуються. Тобто можна простежити схему, до якої причетні чиновники.

Зазначимо, що питання про розподіл комунального майна повинні розглядатися на сесіях, але у 2016 році своїм рішенням депутати Южненськох міської ради передали ці повноваження виконкому, і тоді почалися таємні засідання.
На одному з таких засідань житло отримав зовсім не мешканець Южного, а одесит Олександр ПОТАПЧУК, який на той момент місяць попрацював начальником відділу оборонної та мобілізаційної роботи управління правового забезпечення та взаємодії з державними органами Южненської міської ради.
Він написав заяву на постановку на квартирний облік лише 19.10.2023 року, а через декілька днів його питання було вирішено на закритому виконкомі. Але цікавий факт – у листопаді ПОТАПЧУК звільнився. Тобто цей посадовець влаштувався у мерію Южного, отримав житло та звільнився, коли досяг своєї мети.