Фокус продовжує серію матеріалів про підготовку шкіл Южненської громади до нового навчального року. Цього разу ми поспілкувались із директоркою Ліцею №3 Надією ГУЗИК.

Загалом в Авторській школі Гузика цього року навчається 980 учнів, близько 150 з них займатимуться онлайн або на сімейній формі навчання. Пʼять повноцінних класів прийматимуть дітей тільки у дистанційному форматі: 3-й, 5-й, 6-й, 8-й та 9-й. Окрім учнів Ліцею №3, там навчатимуться і діти з інших шкіл, які обрали дистанційну форму. Школа навчатиметься в одну зміну.

Надія ГУЗИК розповідає, що заклад готовий приймати своїх учнів, які повертаються з-за кордону назад, та бувають випадки, коли для них вже немає місця:

“На жаль, трапляється таке, що батьки, які повертаються з-за кордону, намагаються влаштувати своїх дітей у класи, де вони навчались до війни. Але у нас вже є внутрішньопереміщені особи з інших територій, яких ми прийняли, тому бувають незручності, коли не вистачає місць для всіх дітей. Але ми всі дорослі люди, ми розуміємо, що так склалася ситуація і проблем з цим майже не виникає”.

У школі минулого року проводився поточний ремонт. Наразі в АШГ ремонтують кабінети де раніше розташовувалась установа “Спорт для всіх”. Роботи профінансовані з гранту від Фонду ООН UNICEF. Таким чином кількість школярів та педагогічних працівників, які можуть перебувати в укритті збільшиться і сховище зможе вмістити близько 950 осіб. Роботи в укритті обіцяють завершити до 15 вересня.

Від цього ж Фонду заклад отримав нові меблі: 190 парт, 6 комплектів шаф, 6 вчительських столів та крісел, 6 шкільних дошок. Також, як і інші школи, Ліцей №3 отримав спеціальну захисну плівку на вікна.

Цього року навчальним закладам Южного передали гуманітарну допомогу у вигляді техніки. Так, в АШГ вдалось обладнати три повноцінних класи інформатики, школі передали 49 компʼютерів. 

Нагадаємо, що цього літа у школі мали завершити ремонт даху над спортивною залою. Покрівля потребувала реконструкції ще з 2020-го року. На нього з бюджету громади було виділено 2 мільйони 128 тисяч гривень. Роботи мали звершити наприкінці липня, але підрядник у строки не вклався, зараз будівельники очікують на постачання руберойду, який стане завершальним етапом. Доки на вулиці дозволятиме погода, діти займатимуться на шкільному стадіоні.

Читайте також: Клас безпеки, укриття та плівка на вікна: як Ліцей №2 готується до нового навчального року.