З 12 жовтня у Южному розпочався процес голосування за нову назві міста. Він продовжуватиметься до 15 жовтня у Палаці культури «Дружба» та до 17 жовтня на платформі електронної демократії E-dem.

Спостерігаючи за южненцями, ми зауважили, що більшість людей приходили з гарним настроєм та з певною цікавістю, але разом з тим із відповідальністю підходили до голосування.

Як розповіла головна спеціалістка управління освіти Віта БОДНАР, всього за декілька перших годин до дільниці прийшли більше сотні Южненців.

«Люди голосують досить активно. Голосування розпочалось о 10:00, а в нас вже була черга. Загалом, люди реагують досить спокійно. Інколи висловлюються щодо того, чи потрібна зміна назви, але в основному усі відносяться дуже толерантно. Деякі люди розповідають, чому їм певна назва до душі. Наприклад, приходять ті, хто будував місто кажуть, що їм ближча назва-переклад»,— розповіла Віта БОДНАР.

За яку назву голосує більшість, посадовиця не розповідає, та ми запитали южненців самостійно. Більшість, що і не дивно, віддають голоси за «Південне». Головним аргументом називають те, що до поточної назви вже звикли, до того ж, так називається і порт.

Южненців, які не воліють бути південянами (так, саме південянами, адже південці – це всі, хто живе на півдні) ми зустріли менше.

Одним з них – начальник відділу фізичної культури та спорту Артем ЛУЦЬ. Він розповів, що вирішив проголосувати за назву Причорноморськ, адже вона, за його словами, найбільш близька для Южного. Вважає, що до перейменування слід підходити простіше.

Щодо рішення внести назву «Південне» в останній момент посадовець поставився негативно.

«І взагалі я не розумію, що це за слово, що це за назва, що воно означає, до чого його можна застосувати. Я міркував і вирішив для себе, що його можна застосовувати як Південне сяйво. А так, це переклад недо-кацапського слова «Южне». Як будуть називатись жителі, як буде називатись рада, наприклад? Південенська рада, бо, щоб була Південна, має бути назва Південь… Я навіть не хочу на цю тему говорити. Вважаю, що це найгидотніша назва, яку можна було тільки придумати для нашого міста»,— зазначив Артем ЛУЦЬ.

Нагадаємо, проголосувати у ПК «Дружба» можна у зазначені вище дати з 10:00 до 20:00. Взяти участь можуть лише мешканці Южного старші 18 років.