На сесії Южненської міськради, як і передбачалось, виникла бурхлива дискусія щодо питання трансформації шкіл.

Одним з питань порядку денного стало скасування рішення від 16.02.2024 про трансформацію закладів середньої освіти. До засідання долучились представники батьків та учнів шкіл, а також директори усіх чотирьох ліцеїв Южного.

Кожен з директорів взяв слово та зазначив, що попередньо вони підписали документ, де підтримали початок реформи.

Попри це, директорка Авторської школи Гузика Надія ГУЗИК зазначила, що і тоді, і зараз хотіла б, аби Ліцей №3 лишився у попередньому статусі.

«Сьогодні депутати не скасували і не відтермінували рішення про трансформацію шкіл. Це свідчить ще раз про те, що вони не до кінця розуміють проблеми освіти. Ми повинні відчувати підтримку від місцевої влади, але те, що відбувається зараз, призведе до більшої напруги та більшого незадоволення батьків»,— зазначила Надія ГУЗИК в інтервʼю «Фокусу».

Усі директори зауважують: реформа має відбутись. Та наразі школам потрібен час, аби зʼясувати яких саме напрямків профільної освіти потребують діти та вирішити інші питання.

Очільники закладів освіти написали звернення до депутатів та міського голови із проханням відтермінувати рішення на один рік.

Також слово біля мікрофону взяв учень 9 класу Ліцею №1 Віктор КРУК. Хлопець зазначив: його та його однокласників вже водили на екскурсію до Ліцею імені Чорновола. І наразі навчальний заклад не може надати учням необхідні укриття та спортивну залу.

Депутат Максим КУШНІР розповів, що не розуміє чому його колеги не підтримали дане рішення. Він зазначив: такі різкі зміни зараз не на часі.

Наразі питання «повисло у повітрі». Після довготривалої перерви, міський голови оголосив ще одну перерву до завтра.