У Южненській міськраді знову стали «відкритими» депутатські комісії. Тож «Фокус» відвідав засідання постійної комісії з питань соціальної політики, освіти, молоді, спорту та фізичної культури.

Окрім членів комісії були запрошені Світлана ВИШНЯ, екс-очільниця комісії, а також Олена БАРАНЕЦЬКА, начальниця управління освіти ЮМР.

Як розповів голова комісії Олександр ДІДЕНКО, найголовніше, що турбувало депутатів – звернення мешканців міста щодо консервації одного з дошкільних навчальних закладів, а саме садочку №4 «Казка». Адже про можливу консервацію раніше у своєму інтервʼю Южненському телебаченню повідомив міський голова Володимир НОВАЦЬКИЙ.

Натомість, Олена БАРАНЕЦЬКА наголосила: повністю садки консервувати не будуть, не працюватимуть лише окремі групи. Наприклад, у садочку «Лелеченя» (у початковій школі №4) черги до ясельної групи немає. У садку №4 у черзі п’ятеро дітей. Тож, ймовірно, заклади залишаться без ясельних груп цього року.

«Наразі ми відкрили путівки у дитячі садки № 1, 3 і 5. Тому що там на черзі у яслі є 10 та більше дітей. Мінімум ясельна група – це 10 дітей, звичайна – 15. Якщо є 10 дітей, то ми відкриваємо і одразу даємо путівку. На рахунок садка №4, то якщо буде кількість дітей хоча б вісім, то ми відкриємо групу»,— озвучила Олена БАРАНЕЦЬКА.

Вона також додала, що через меншу кількість груп буде скорочено ставки деяких працівників. Та натомість, у інших дошкільних навчальних закладах є вакансії, тож співробітники, чиї ставки буде скорочено, зможуть влаштуватись до інших садків.

Також депутати поставили посадовиці ряд запитань: щодо кількості інклюзивних груп, витрат на утримання однієї дитини у дитячому садку, штатного розпису та інші. На них начальниця управління пообіцяла дати чітку відповідь під час наступного засідання комісії.