Військовий експерт Микола МЕЛЬНИК прокоментував новий алгоритм набору до лав ЗСУ.

За новими правилами, нагадаємо, кандидат самостійно обирає вакантну посаду та відповідну військову частину на онлайн-платформах, ЦНАП або центрах рекрутингу.

Після цього він проходить співбесіду, тест на фізичну та психологічну підготовку, отримуючи рекомендаційний лист від в/ч. При цьому забороняється відправляти особовий склад до інших частин.

МЕЛЬНИК вважає, що таку ініціативу наразі реалізувати буде складно.

“Зараз вирішили зробити діджитал, щоб людина могла обрати собі частину, посаду і так далі. Все це зроблено для того, щоб залучити молодь до службі в ЗСУ. А на практиці це закінчиться так само – людина проходить спочатку КМБ, а далі його направляють туди, куда буде вважати потрібним наше військове керівництво, адже завжди є таке поняття як військова доцільність. Перепрошую, але це армія”, – зазначає Микола МЕЛЬНИК.

Він додає, що поки немає жодних санкцій за те, що бійця відправили не в ту частину, до якої він заповнив електронну анкету.

“Всі, наприклад, захочуть піти у службу логістики, службу підтримки, або всі різко захочуть керувати дронами. Добре. Людина заповнює анкету, проходить КМБ, а їй кажуть: вибачте, вакансій там вже немає, але є прекрасні вакансії в піхоті. Вітаємо вас! Ви в ЗСУ”, – коментує МЕЛЬНИК.