Ірина СТЕПАНОВА, дружина полеглого військовослужбовця Геннадія Георгійовича СТЕПАНОВА звернулась до Президента України з петицією, аби її чоловіку присвоїли звання Героя України (Посмертно).

Геннадій Георгійович СТЕПАНОВ був головним сержантом 2 стрілецької роти військової часини А7396, молодшим сержантом Збройних Сил України. Він став на захист своєї країни на початку повномасштабного вторгнення, у березні 2022 року.

Загинув в бою за Україну, її свободу і незалежність, 6 листопада 2023 року, в районі населеного пункту Козачі Лагері Херсонського району Херсонської області. Йому назавжди залишиться 49 років.

«Мій чоловік відважно виконував свій обов’язок громадянина України. До останнього подиху був вірним своїм побратимам та державі. Перебуваючи завжди у зонах активних бойових дій, він ніколи не скаржився, що йому важко, навпаки старався підтримувати усіх, переконуючи, що все буде добре. Хто його знав, говорить, що такі люди, як він – зустрічаються вкрай рідко. Я пишаюсь своїм чоловіком – Героєм, та вважаю, що він заслуговує на найвищу державну нагороду – Герой України (посмертно)», – йдеться у тексті петиції.

За життя Геннадія Георгійовича памʼятають як працівника Палацу культури, а також будівельника, який займався встановленням вікон та стель.

«Я, підходячи до його робочого місця, мені здавалось, що це людина із якимись слонячими ногами, так міцно він стояв на землі. З легкою дуже посмішкою, з щирими чоловічими простими очима… Якби я міг зараз міцно-міцно заплющити очі і, розкривши їх, дізнатися, що це все не правда, я був би найщасливішою людиною. На жаль, це правда. Земля, Україна, місто Южне збідніли на одну святу душу. Нехай нам буде втіхою те, що небо отримало цю душу і взяло в свої обійми. Прощавай, Гено»,— не стримуючи сліз сказав директор ПК «Дружба» Петро КУТИНЕЦЬ під час прощання із Героєм.

З Геннадієм СТЕПАНОВИМ Южненці попрощались 9 листопада 2023 року.

Підтримати петицію можна за посиланням.