У фоє Палацу культури “Дружба” Южненський музей презентував одразу дві виставки: фотографії та ексклюзивні експонати, пов’язані з життям міста.

Виставка “45-річчя в обличчях” стала першою експозицією музею в електронному форматі. Вона також є продовженням дзеркальної інсталяції, яку минулого тижня презентував заклад.

До експозиції увійшли 45 фотографій, що зроблені у кожен рік життя Южного, їх показують у форматі слайд-шоу у хронологічному порядку. Раніше директорка Южненського музею Тетяна ЄРОШЕНКО на своїй сторінці у Facebook повідомляла про виставку та попросила мешканців міста приносити особисті фотографії з сімейних архівів. Та, на жаль, на це повідомлення відгукнулася лише одна людина, ця фотографія у виставку не увійшла, адже була поганої якості. Тож в експозиції використані світлини, які були у музеї.

“Цікаво те, що по деяких роках є багато фотографій, наприклад 1979 рік, коли відкривалась перша школа, відповідно робили багато фотографій на першому дзвонику, на свята і так далі. Тут доводилось обирати одну, цікавішу фотографію. Є такі роки, де дуже мало фотографій, наприклад, за 1986 рік ми знайшли лише одну фотографію, хотілося б, щоб вона була трохи якіснішого виконання, але іншої не знайшли”, — розповіла Тетяна ЄРОШЕНКО. 

відео зі сторінки Тетяни Єрошенко у Facebook

Експозиція “Історія по-южненськи”

Ще одна експозиція “Історія по-южненськи” представлена унікальними експонатами. Тут і весло Олімпійського чемпіона Юрія ЧЕБАНА, яким він “догріб” до Олімпійського золота, нагороди Народного вчителя України Миколи ГУЗИКА, Заслуженого діяча культури Петра КУТИНЦЯ, предмети, які належали альпіністу Владиславу ТЕРЗИУЛУ та іншим відомим южненцям, список перших новонароджених мешканців міста, колар першого Южненського міського голови Олександра ЖУРАВЛЯ. 

Серед експонатів є символічний ключ від Южного. Його вручили южненцям-мешканцям першої багатоповерхівки. Після мітингу ключ забрала до себе Тетяна МАКОГОНЕНКО, тоді вона працювала у відділі кадрів Одеського припортового заводу. Пізніше вона передала його до Южненського музею. Крім ключа від першого будинку також зберігалася цегла із карбованцями, які туди закладали за традицією на удачу.

Ще одним цікавим експонатом є стенд із вирізками з газет. Тетяна ЄРОШЕНКО розповіла, що коли Южне тільки будувалось, у 1976 році сюди приїхали художники з усього Радянського Союзу, тут вони писали свої роботи.

Про це також говорили і у газетах. Один з художників зберіг ці вирізки та зробив з них стенд, який вже через багато років, він передав до Южненського музею. 

Читайте також: “Южному 45”: міські заклади долучились до флешмобу та презентували тематичні інсталяції.