У Палаці культури “Дружба” презентували дві інсталяції приурочені до Дня міста, в межах флешмобу “45”. Він полягає у створені композицій до ювілею Южного.
Южненський музей презентував інсталяцію “Дзеркало історії”. Вона складається з близько сотні архівних фотокарток. Директорка закладу Тетяна ЄРОШЕНКО розповіла, що за основу інсталяції вирішили взяти свою перевагу над іншими закладами міста — знання історії Южного.
“Наша інсталяція називається “Дзеркало історії”, ідея в тому, що кожен може побачити себе у дзеркалі історії. Кожен може підійти до цифри “4” або “5” і стати частиною історії. Напевно, це не можливо, щоб у нас були знімки кожної людини, яка живе і місті Южному, щоб вони були десь розміщені. Але така ідея виникла, що ми кожному запропонуємо побачити себе у дзеркалі історії і це можливо“, — розповіла Тетяна ЄРОШЕНКО.
Інсталяція складається з ексклюзивних знімків з архіву Южненського музею. Фото мітингу, де южненцям видають ключі від квартир у першому будинку, фото виписки з пологового будинку родини, у якій народився справжній богатир — найбільший новонароджений хлопчик з вагою 5700 грамів, фото, на якому Президент України Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ відкривав стадіон Ліцею №1 та багато інших світлин, від першого року життя міста до сучасності.
Крім цього, Южненський музей готує виставку в електронному форматі “Календар по-южненськи. 45-річчя в обличчях”. Її презентуватимуть наступного тижня, кожен охочий зможе побачити фотографії звичайних мешканців Южного у хронологічному порядку, з кожного року життя міста. Виставка буде представлена на екрані у кафе “Контрабас”.
Власну інсталяцію представив і Палац культури “Дружба”. У її центрі також знаходиться символічне число “45”. Попід стелею розміщені чорно-білі фігури, що символізують види мистецтва, які представлені у Палаці культури.
Режисерка ПК “Дружба” Ольга ЛЕЩЕНКО розповіла, що головною ідеєю інсталяції є чорно-білий світ, як їнь і ян, добро та зло. Поруч з інсталяцією встановлена анотація до неї:
“Життя споконвіку чорне і біле: на контрасті, як їнь та ян, як шахова дошка, як “зебра”, чорно-білі фотографії, та світло і тінь. Але тільки від особистої призми кожного залежить, які кольори домінуватимуть – світлі чи темні. І чи буде у нашому всесвіті лунати музика, вирувати танок та чутися спів”.
У Палаці культури вже 35 років проходять найголовніші святкові події з життя Южного, а під час повномасштабного вторгнення він став пунктом незламності.
Раніше, найпершими в місті, до флешмобу долучився дитячий садок “Казка”. Про це заклад повідомив на своїй офіційній сторінці y Facebook.
Читайте також: Останній День народження у статусі Южного: місто готується до 45-річного ювілею.