Наприкінці вересня нашому місту виповниться 45 років. Це останній раз, коли мешканці відсвяткують саме день народження Южного, адже до кінця січня 2024 року місто має завершити процедуру перейменування.

7 вересня у міській раді провів засідання організаційний комітет свята. На ньому був озвучений план заходів. З міркувань безпеки Фокус не вказує передчасно місце та час їх проведення. Вони пройдуть в останній тиждень вересня. Усі подробиці мешканці міста зможуть дізнатись у міській раді або в Палаці культури “Дружба”. Також посадовці закликають мешканців та ЗМІ відмовитися від прямих ефірів з місць подій.

Начальниця управління культури спорту та молодіжної політики Надія КОНОПАЦЬКА розповіла, що цього року місто зі зрозумілих причин відмовилось від низки масових розваг.

Замість них планують:
— художній майстер-клас для дітей “Місто мого дитинства”;
— змагання з волейболу серед юнаків і дівчат;
— виставка Южненського музею “Календар по-южненськи. 45-річчя в обличчях”;
— онлайн-привітання у Facebook від ПК “Дружба”;
— урочисте привітання та підняття прапорів міста Южного і підприємств громади;
— змагання з настільного тенісу, шахів, веслування на байдарках і каное, паверліфтинг;
— благодійний ярмарок для ЗСУ від волонтерів “Соловейки”;
— святкова програма від ПК “Дружба”.

Фіналом святкування буде презентація 45 незвичайних прапорів, пов’язаних з історією міста.

Також найближчим часом, а саме 21 вересня та 14 жовтня свої Дні народження святкуватимуть і села нашої громади – Сичавка та Нові Білярі. У Сичавці планують благодійний ярмарок, на зразок тих, що проводяться у Южному, дитячу святкову програму та концерт. У Білярах також планують веселощі для дітей та концерт.