Головним питанням останніх засідань територіальної виборчої комісії в Южному були подальші дії з пʼятьма депутатами, стосовно яких ініціативна група не принесла протоколи щодо їхнього відкликання.

На порядку денному засідання був розгляд протоколів щодо кожного з девʼяти депутатів від заборонених партій Южненської міськради. Комісія одноголосно припинила народну ініціативу стосовно п’яти депутатів, до яких не було надано протоколи.

З приводу чотирьох депутатів, у яких протоколи є, а саме Андрія ГОРИВЕНКА, Світлани ДІНУЛ, Володимира СІВАКА, Дениса ЩАМБУРИ, комісія вагалась. Екс-голова комісії Анатолій МИРОНЧАК запропонував закрити народну ініціативу по цих чотирьох обранцях.

Як він пояснив Фокусу, строк на прийняття рішення після отримання пакета документів складає 20 днів, який закінчився 20 грудня 2023 року.

«Авжеж, на той момент ми отримали негативну відповідь від Державного реєстру виборців щодо неможливості перевірки даних людей, які ставили свої підписи, і не отримали завчасно відповідь від територіальних підрозділів поліції, а саме у пʼятиденний термін з моменту отримання ними пакету документів щодо перевірки підписів людей. У звʼязку з цим, так як зазначену інформацію неможливо перевірити, то ставилась пропозиція щодо закриття народної ініціативи»,— розповів Анатолій МИРОНЧАК.

Натомість, комісія вирішила відтермінувати розгляд протоколів, щодо чотирьох обранців, допоки не буде закрито кримінальне провадження. Нагадаємо, 16 січня мало відбутись засідання ТВК, та того дня голова комісії Вікторія САНДЮК повідомила, що згідно ухвали суду документи, які мали розглядатись, були вилучені та було відкрито кримінальне провадження.

Наразі відкритих питань у комісії немає. Як зазначила Вікторія САНДЮК, тепер ТВК чекатиме на закриття кримінального провадження. Скільки часу може на це піти – невідомо.