Перукарня розбрату. Історія з будівництвом перукарні та кондитерської на Горбатка, 8 отримала продовження.

Мешканці будинку, які протягом декількох місяців намагаються зупинити будівництво перукарні та магазину з кондитерськими виробами у сусідніх квартирах, вирішили звернутися до Верховного суду України. 

Нагадаємо, що одразу дві квартири у цієї багатоповерхівці намагаються перевести у нежитловий фонд та перетворити їх у приміщення для комерційної діяльності.

Після низки конфліктів між мешканцями будинку та підприємцями будівництво затихло.

Але минулого тижня роботи відновили, розповів “Фокусу” ініціатор протесту – мешканець будинку Горбатка, 8 Юрій ЩЕГЛОВ.  

Він двічі подавав заяву до суду на управління архітектури ЮМР, яке надало дозвіл на роботи, та першу інстанцію програв. Наступними діями буде заява до Верховного суду України.

Нам вдалось поспілкуватись із підприємцями, які є власниками квартир №2 та №6.

Вони нам надали документи, що підтверджують законність будівництва та дозвіл на нього, а також на зміну фасаду та благоустрій.

Обидва бізнесмена розповіли, що наразі планується зробити підʼїзну доріжку до майбутніх вхідних сходів і встановити біля неї лавки. Але побудувати магазин та перукарню не дають саме мешканці будинку. 

Як зазначають підприємці, окрім дій проти них у судах, їх тероризують і у соціальних мережах.

«Йдуть образи на мою адресу, приниження. Крім того, він [ред.: ЩЕГЛОВ] говорить, що тут не ми плануємо відкриватись, а якісь люди східних національностей. Це просто якісь фантазії»,— розповіла власниця однієї з квартир підприємиця Лілія.

Жителі будинку впевнені: на будівництво потрібен їхній дозвіл. Та підприємці запевняють, що дозвіл вони отримали від забудовника, коли правління ОСББ ще не було створено: 

«Тепер жителі будинку хочуть, щоб і вони надали цей дозвіл, – додає Лілія. – А в нас вже все запущено. Ми отримали усі документи. Нам же без цього ніхто б не дозволив працювати тут. Є ж для кожної людини Закон! Ми його маємо виконувати, а виходить, що Закону слідуємо тільки ми».

Чи потрібен дозвіл від власників суміжних квартир або загальних зборів мешканців будинку,  вирішить суд. Та підприємці зупинятись не планують і зазначають, що у разі, якщо жителі будинку будуть знову заважати роботам, звернуться до прокуратури.