З нагоди Дня міста волонтерський пункт “Соловейки” всьоме провів благодійний ярмарок. Нагадаємо, волонтери організовують ярмарки з початку повномасштабного вторгнення. Зазвичай захід проходить на проспекті Миру, та вже вдруге принагідно до свят, місцем проведення обирають площу біля ПК “Дружба”. Минулого разу на День Незалежності України южненці задонатили 114 тисяч гривень. 

Організаторка ярмарку, волонтерка Олена ЯЩУК розповіла, що зібрані кошти підуть на придбання приладу нічного бачення, рацій та ремонт автомобіля для військових 28, 126 бригад, а також бригади ППО. 

“До нас звертаються дуже багато бригад, полків, підрозділів: і протитанкові, і ППО, і зенітки. Але це більш точкові випадки. Вони звернулись — ми допомогли і все. А 28-ма і 126-та — це ті, кому ми намагаємось постійно допомагати. Але в нас у 126-й тільки один підрозділ, ми більше співпрацюємо з 28-ю, більше на штурмові підрозділи працювати намагаємось, для, хто, як я кажу на “мінус нулі”, — розповіла Олена ЯЩУК.

Окрім грошей южненці також зібрали пакунки для захисників, для них принесли каву, солодощі, засоби гігієни і навіть мʼякі іграшки.

До того ж благодійний фонд греко-католицької церкви “Карітас” запропонував наймолодшим южненцям намалювати листівки, які також покладуть у посилки для військових. За матеріали для листівок, батьки дітей донатили на ЗСУ. 

“Ідея така: у нас дитяче містечко, де ми робимо листівки для захисників та захисниць. Наймолодшим дітям ми допомагаємо робити, у нас є супердитяча зона і трохи для старших. Ті, хто закінчив робити швидше мають змогу пограти у Lego, поскладали пазли. Також взамін листівки ми даруємо кожному гарний блокнотик, діти собі обирають”, — зазначив представник БФ “Карітас” отець Петро МАКОВЕЦЬКИЙ. 

До дитячої зони волонтери підійшли відповідально: батьки залишали свої дані із номером телефону, аби у випадку повітряної тривоги їм могли подзвонити, також це означало, що на 30 хвилин, які діти знаходяться у “дитячому містечку” відповідальність за них несуть волонтери. 

Цього разу до благодійного ярмарку долучився колектив готелю “Еллада”. Як розповіла директорка готелю Ольга ЖОШКО, вони принесли продукцію, виготовлену у ресторані закладу: вареники з картоплею та капустою, кондитерські вироби. Цей ярмарок став дебютним для “Еллади”, мотив зрозумілий велике бажання допомогти ЗСУ. 

Для дітей на ярмарку, окрім дитячої програми Палацу культури, було організовано веселощі: машина з мильними бульбашками від “Острову надії”, аніматори у костюмах тварин та робота від “Magic room”, благодійна лотерея, майстер-класи з ліпки, плетіння браслетів, розпису пряників, біотату. А поліція на заході не лише слідкувала за безпекою, а й допомогала малечі ознайомитись із професією правоохоронців, приміряти на себе справжній шолом та бронежилет.

Дитячий садок №3 організував майстер-клас для дорослих. Жінки разом вʼязали килимки з обрізків тканини для військових. За донат килимок можна було придбати або долучитись до вʼязання. 

“З 23 січня я вʼяжу килимки для фронту. Коли було 200 штук, то мене запросили волонтери “Соловейки”. І вони передали 335 моїх килимків військовим. Ті, що не продамо — передамо на ЗСУ”, — поділилася Тамара Захарівна.

Усього на заході було зібрало 108 тисяч 780 гривень. Їх передадуть на визначені раніше напрямки.