Южненці відзначили День Незалежності України. 30 вересня біля ґанку Палацу культури “Дружба” пройшов благодійний ярмарок на підтримку Збройних сил України. Захід організували волонтери пункту “Соловейки”. 

Благодійний ярмарок мав відбутись у День Незалежності, 24 серпня, та тоді у Южненській громаді було оголошено жалобу за двома воїнами.

“Соловейки” проводять ярмарок вже вшосте, зазвичай він проходить на проспекті Миру, та цього разу його було вирішено обʼєднати зі святковою програмою Палацу культури. 

На вибір мешканців міста було представлено безліч смаколиків та цікавинок: книги, картини, шопери та дармовиси, розмальовані художницею, аквагрим для дітей, флорбол та гра у шахи за донат. До ярмарку долучилися педагогічні колективи громади та інші волонтерські організації.

Олена ЯЩУК, організаторка заходу, розповіла, що у “Соловейок” є бригади, яким вони допомагають на постійній основі, це — 28-ма та 126-та.

“У нас є два підрозділи, яким треба допомогти з ремонтом машин. Це саме такі передові точки, що нормальна машина туди не те, що не заїде, вона і не подумає заїхати. Є ще один підрозділ, якому треба допомогти в придбанні підзаряжаючої станції і ще один підрозділ, де наш южненський хлопець збирає на машину, тому, якщо ярмарок буде вдалий, ми хочемо хоч якусь суму передати, аби допомогти в придбанні цього авто”, — розповіла Олена ЯЩУК.

Традиція організовувати ярмарки пішла ще зі шкільних часів, каже пані Олена. У Ліцеї Чорновола вже багато років проводять благодійні ярмарки. До того ж це зручний спосіб для людей задонатити, адже багато, хто хоче допомогти армії не знають, як це зробити або кому передавати кошти, особливо літні люди. 

До ярмарку вдалось залучити багато господинь. Як пояснюють організатори, часто учасниками стають незнайомі южненці: вони відгукуються на оголошення, телефонують, питають, як можуть допомогти та приносять свої вироби волонтерам прямо на місце проведення. Так, наприклад, цього разу маленькі южненки напекли смаколиків.

Однією з майстринь, яка вирішила допомогти, стала викладачка з англійської мови за професією та мисткиня за покликанням, Юлія. Вона виставила на продаж свої картини, також розмалювала дармовис з авторськими зображеннями та сумки-шопери. Крім цього, дівчина розмалювала гільзи різного калібру, з якими Костянтин БОРОДАВКО провів аукціон під час концертної програми. 

“Як почалась війна мене сильно “проперло”, але я розумію, що хочу і можу радувати людей та допомагати ЗСУ. Взагалі, я малюю, творю і розповсюджую свої роботи через Instagram, але сьогодні прийшла на ярмарок, щоб більше людей побачили, придбали й тим самим допомогли нашим хлопцям і дівчатам зі Збройних сил”, – розповіла Юлія.

Багато уваги привернула фотозона від штабу “Незламні”. Волонтери виставили бойові гільзи та снаряди.

“У нас є снаряди, наші, на 122 міліметри з вражаючими елементами, є шоломи: наш, ЗСУ, та трофейний, орківський, є тубуси від ПТРК, від Джавеліна, ескалібур від “Трьох сокир” та багато іншого. Це все справжнє, стріляне. Наприклад, снаряд від “Смерчу”, коли по Херсону “насипали” орки. Наші друзі, військові, яким ми допомагаємо, дарують нам трофеї і ми вирішили виставити їх, показати людям, чим воює українська армія, а чим — орки”, – розповів волонтер Денис.

Усього на ярмарку вдалося зібрати 114 тисяч 286 гривень. Наступного разу такий захід планують провести у жовтні, на проспекті Миру.