Журналістку та оператора видання «Фокус. Медіа Южненської громади» позбавили акредитації у Южненській міськраді.

Про це журналісти дізналися саме перед сесією міськради. До сьогоднішнього засідання редакція не отримувала ніяких офіційних листів від міської ради з поясненнями.

Редакція «Фокусу» пов’язує це із висвітленням новин громади у невигідному для міського голови світлі. Простіше кажучи, наше видання відверто та незаангажовано розповідає про діяльність НОВАЦЬКОГО, яку він воліє приховати від громадськості, а зараз прикладає всі зусилля для цензури у місцевих ЗМІ та всіляко перешкоджає діяльності медійників.

В черговий раз мер намагається узурпувати не тільки депутатську більшість, а й свободу слова, бо ніяк не впливає на редакційну політику «Фокусу».

Зазначимо, що відповідно до чинного законодавства, акредитація бажана, але не має бути причиною для відмови журналісту.

Тобто у стінах міської ради свідомо порушили Закон України «Про медіа», Закон України «Про інформацію», а за перешкоджання журналістській роботі (журналістів не пропустили до сесійної зали) є кримінальна відповідальність.

Зазначимо, що боротьба мера з опозиційними поглядами не обмежується цензуруванням ЗМІ.

На черговій сесії 16 лютого 2024 року НОВАЦЬКИЙ, зібравши більшість у міськраді шляхом підкупу  депутатів, за посади директорів комунальних підприємств, виніс питання про дострокове припинення повноважень секретарки міськради Оксани Воротнікової.

За словами посадовиці, такі дії з боку міського голови – це помста за те, що вона відверто розповідала про злочинні дії НОВАЦЬКОГО. Як наслідок, на посаду нового секретаря обрано лояльного до мера депутата, який вже займав це крісло у попередніх каденціях міського голови. І тепер про діяння влади будуть розповідати з «потрібної» точки зору.

Висновок простий. НОВАЦЬКИЙ окуповує все у Южненській громаді: від бюджету, який вже став його власним гаманцем, до свободи слова.

Але редакція «Фокусу» і надалі працюватиме над висвітленням подій та інформації, які дуже часто у стінах міської ради приховують від мешканців.