Громадська організація “Моє місто Южне” анонсувала черговий збір заявок на отримання матеріальної допомоги від УВКБ ООН для сімей, які постраждали від війни. Це вже третій етап програми. Протягом літа громадська організація вже зареєструвала близьцо 1 000 учасників та залучила понад 6,6 мільйона гривень підтримки для мешканців громади. 

Програма передбачає виплату 6 660 гривень за 3 місяці. Вона розрахована на низку категорій громадян, життєві обставини яких відповідають певним умовам. 

Отримати кошти можуть:
– внутрішньо переміщені особи (ВПО) від 24 лютого 2022 року;
– особи, в яких після 24.02.2022 погіршився стан здоров’я та мають довідки про операції, інсульти, інвалідності, ускладнення, набуття нових діагнозів або погіршення старих після 24.02.2022;
– люди, які повернулись до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через військові дії від 24 лютого 2022 року.


Збір заявок триватиме протягом робочого тижня з 25 по 29 вересня в приймальні Максима КУШНІРА, за адресою: Іванова,20, приміщення 2Н.

Для отримання допомоги мешканцям потрібно буде пройти співбесіду з працівниками УВКБ ООН щодо відповідності критеріям. В організації повідомили, що зазвичай реєстратори встигають опрацювати близько 100 заявок (це заявник та члени його родини) в день. Тому на місці буде створено чергу у форматі списку із зазначенням часу і дати можливого прийому.

До співбесіди допускаються лише ті особи, які раніше не отримували матеріальну допомогу від агенцій ООН та за умови, що місячний дохід дорівнює або менш як 5 400 грн на місяць на одного члена родини.

ВАЖЛИВО: Якщо раніше ви вже отримували матеріальну допомогу (одноразова 2 220 гривень або 6 660 протягом трьох місяців) за програмою ООН через інші гуманітарні організації – повторно зареєструвати неможливо. Програма одноразова. 

Для реєстрації необхідно з собою мати документи:
1. Паспорт громадянина України;
2. Індивідуальний податковий номер;
3. Довідка ВПО (або інший документально підтверджений доказ того, що Ви переселенець);
4. Гривнева банківська картка заявника строк дії якої мінімум до 01.01.2024 року;
5. Свідоцтво про народження дітей (якщо виплата оформлюється для неповнолітньої особи);
6. Документ що посвідчує законну опіку (якщо Ви реєструєте таку дитину);
7. Документ що посвідчує інвалідність, хронічне захворювання або погіршення стану здоров’я через військову агресію
.