Міський голова Южного Володимир Новацький відреагував на заяву керівництва ОПЗ, яке по суті звинуватило його у “піарі на допомозі заводчанам”.

У листі ОПЗ, нагадаємо, йдеться, що 25 обіцяних мільйонів допомоги досі не надійшли на рахунок підприємства, а погодження, ініційовані Южненською міською радою, виявилися завідомо не здійсненними бюрократичними механізмами.

Щоб відповісти на звинувачення, Новацький зібрав прес-конференцію. (Але нажаль, підійшов вибірково до списку медіа, та редакцію “Фокусу” не запросив).

За словами НОВАЦЬКОГО, обіцяні гроші дійсно є на рахунку мерії, але надати їх немає можливості.

“Вони нікуди не ділись, ми в будь який час їх можемо перерахувати, але ми не можемо найти механізм їх перерахування”, – зазначив він.

За його словами, мерія звернулася до Одеської військової адміністрації за роз’ясненнями, чи мають вони право виділяти гроші на зарплати ОПЗ. Їм відповіли, що мерія має право виділяти кошти суб’єктам господарювання, що опинилися в критичній соціально-економічній або екологічній ситуації, але не на виплату заробітної плати, а з метою фінансування капітальних вкладень, що дають значний ефект економічного розвитку.

«Питання на сьогодні залишається відкритим. Порушувати закон ніхто не буде, бо це погано закінчиться – кримінальними справами, – підсумував він. – Ми готові допомогти заводу,
якщо ми разом найдемо вирішення з цього питання і будемо працювати в правовому
полі”.

То ж за підсумками цієї пресс-конференції зрозуміло, що заводчане були праві у своїх претензіях, коли звунувачили саме Новацького у піарі на допомозі ОПЗ.

Нагадаємо, рішення про виділення 25 мільйонів грн, нагадаємо, ухвалили ще 6 вересня на сесії Южненської міськради, проте грошей досі немає.
Рішення сесії потрібно було погодити із Наглядовою радою заводу, Одеською обладміністрацією та Фондом держмайна України.
Всі необхідні документи керівництво ОПЗ направили негайно.

МЕРА ПІЙМАЛИ НА БРЕХНІ

У свою чергу депутат Южненської міськради, член комісії з питань бюджету, економіки, інвестицій та підприємництва Максим КУШНІР назвав позицію Новацького брехнею та маніпуляцією.

«Як завжди, вся отримана інформація перекручується у вигідне йому русло»,- зазначає Кушнір на своїй сторінці у Фейсбук.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу viiii.jpg

Він пояснює, що норма Закону, на яку опирався Новацький у своїй промові, це частина 1 статті 16 Господарського Кодексу України, у якій йдеться про державні дотації, але Южненська міська рада – то не державна установа, і в неї не державний бюджет.

“І як Ви думаєте, керівник рівня Новацького знає про те, що міська рада – це орган місцевого самоврядування, а не держава? Крім того, міська рада НЕ приймала рішення щодо надання ДОТАЦІЇ. Рада прийняла рішення, щодо надання ПОВОРОТНОЇ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ”, – додає Кушнір.

 Крім того, депутат зазначає, що у відповіді від Одеської обласної державної адміністрації мова йде про наступне: “Враховуючи викладене, орган місцевого самоврядування, САМОСТІЙНО ПРИЙМАЄ РІШЕННЯ щодо надання з місцевого бюджету матеріальної допомоги.

“Володимире Миколайовичу. Ну то якщо налажали, то майте мужність визнати це! Ви не сидите без зарплати по пів року, як заводчани, які поповнювали своїми податками бюджет з якого ж Ви і отримували зарплату!”

*Статтю складено за матеріалами южненської студії телебачення «МИГ» .