Незважаючи на обіцянки міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО, який дав слово, що до травня нарешті зариють яму біля магазину «Казка», цього зроблено не було.

Наш кореспондент засвідчує, що станом на 1 травня яма існує та “радує” очі всіх южненців.

Як ми писали, роботи на об’єкті дійсно почалися, але будівельники, з якими ми поспілкувались, пояснили, що на завершення потрібно місяці три-чотири. Зараз міняють газові труби, потім має зʼявитися пандус та сходи, а ділянка має бути благоустроєна.

ПРИГОДИ ЯМИ

Нагадаємо про пригоди южненської ями. Тендер більше ніж на 2 мільйони гривень дістався ТОВ “Ліщани”. Цю фірму пов’язують із депутатом Олегом ТРОСТЯНОМ, який належить до колу впливу мера НОВАЦЬКОГО.

Підрядник зобов’язується зробити капітальний ремонт пішохідної доріжки вздовж житлових будинків по проспекту Миру, 15,17,25. Завершити всі роботи повинні до кінця року. Але це не факт з урахуванням того, хто виконує ці роботи.

Ще наприкінці 2021 року управління капбудівництва оголосило тендер на суму 2 288 830 гривень на ті ж самі роботи. Тендер дістався ТОВ “Ліщани”.

Згідно з документами (додаткова угода 2 до договору Т-ТП-М151725 від 04.11.2021), частку грошей підрядник отримав у 2021 році – майже півтора мільйона гривень.

За нашими даними, підрядник хотів за допомогою додаткових угод збільшити суму договору (це звичайна практика, коли роботи виконують “свої люди”). У підсумку, яму розрили, створили видимість діяльності, але почалось повномасштабне вторгнення, і фінансування робіт було припинено. То ж так яма і залишилася на три роки розритою, покинутою, але дуже дорогою для міського бюджету.


Зазначимо також, що ТОВ “Ліщани” неодноразово потрапляло у скандали. Наприклад, інші учасники тендеру на 11 мільйонів на Миколаївщині скаржилися на несправедливий вибір переможця торгів.

Нагадаємо, що на сесії міськради проблемне питання ями порушув депутат Максим КУШНІР. Він зазначив, що яма в центрі нашого міста як більмо на очах всіх южненців. На вирішення проблеми депутати виділяли гроші у 2021, 2022 та 2023 роках. Мер пояснив, що гроші виділяли, але не використовували.