“Фокусу” стало відомо, що вчорашні обшуки правоохоронці провели не лише у заступника міського голови – начальника управління ЖКГ Дмитра ЛЮБІВОГО, а й у кабінеті міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО.

Крім того, обшукали робоче місце й заступника міського голови – начальника управління правового забезпечення Леоніда НЕЙКОВА, керуючого справами виконкому Владислава ТЕРЕЩЕНКА, уповноваженої з процедур публічних закупівель Інни МЕДИНСЬКОЇ, а також підприємця Михайла КУРИКА, на якого вже звертали увагу через підозрілу співпрацю із ЮМР.

Тим часом, СБУ офіційно розкрила подробиці затримання Дмитра ЛЮБІВОГО.

За матеріалами слідства, в обмін на хабар чиновник обіцяв підприємцям перемогу у «будівельному» тендері, який фінансувався з бюджету міста. Сума “відкату” становила 10% від загальної вартості підряду.

У разі відмови платити, посадовець погрожував створити бізнесменам штучні перешкоди під час розгляду та погодження тендерної документації.

Співробітники СБУ задокументували факт вимагання фігурантом грошей за «дозвіл» на проведення ремонту у приміщеннях мобілізаційного відділу міськради. Правоохоронці затримали посадовця під час передачі йому всієї суми хабаря.

Крім того, обшуки провели у автомобілі та помешканні Дмитра ЛЮБІВОГО. За нашою інформацією, вдома у підозрюваного було знайдено 1,8 мільйона гривень та 11 тисяч євро.

Комплексні заходи з викриття корупції проводили співробітники СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Найближчим часом Дмитру ЛЮБІВОМУ суд має обрати запобіжний захід.

Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмиснику загрожує до 10 років тюрми з конфіскацією майна.