Акціонерне товариство “Одеський припортовий завод” опинилося на сьомому місці в Україні за розміром заборгованості із заробітної плати перед своїми співробітниками.

Як повідомили в Державній службі України з питань праці, на підприємстві зараз працює 1833 людини, яким винні понад 95 мільйонів гривень. 

Зазначимо, що держпідприємство вже неодноразово ставало учасником скандалів, і кілька разів призупиняло виробництво через дорожнечу газу або корупцію. У 2021 році уряд хотів приватизувати ОПЗ, але цього не сталося. 

Натомість торік НАБУ повідомило, що викрило злочинну організацію на чолі з колишнім головою Фонду держмайна України, учасники якої упродовж 2019-2021 років привласнили понад 500 млн гривень коштів Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії. При цьому сума неправомірної вигоди, отриманої зловмисниками за весь час контролю ОПЗ, склала понад 2 млрд грн.

На початку цього року спалахнув скандал, коли робітники заводу поскаржилися, що вже півроку не отримують зарплатню. Після цього із заводчанами стали потроху розраховуватися.

Але зарплату за липень, серпень, вересень, жовтень та листопад 2023 року заморозили до кращих часів.