Лист з проханням звільнити приміщення отримала громадська організація «Южненська міська рада ветеранів Одеської області» від міського голови Володимира НОВАЦЬКОГО.

Ветерани користувалися приміщенням Nº 7/6, по вул. Шевченка, 7.
Рішення обгрунтовується тим, що громадська організація отримала приміщення у тимчасове користування 08.04.2021р. терміном на один календарний рік, і 08.04.2022 року цей термін завершився. Лист датований 4 березня. Ветеранів попросили зібрати речі за три дні в строк до 7 березня.

У своєму листі мер пообіцяв, що організації з часом можуть надати місце у разі виявлення вільного приміщення коммунального власності.
А поки що ветеранам пропонують збиратися в будівлі КНП «Спортивно-оздоровчий комплекс «Олімп», але “за умови попереднього звернення за тиждень до визначеної дати”.

Члени організації обурені таким рішенням мера і називають його протизаконним.

Згідно п.5 Постанови КМУ від 24.05.2022р.Nº634 «Про особливості оренди державного та комунального майна в період воєнного стану», договори оренди державного та комунального майна, строк дії яких завершується в період воєнного стану, вважаються продовженими на період дії воєнного стану та протягом чотирьох місяців з дати припинення чи скасування воєнного стану”, – йдеться у листі ради ветеранів, який надіслали меру Южного НОВАЦЬКОМУ, секретарю міськради ЧУГУННИКОВУ та голові Одеської військової адміністрації Олегу КІПЕРУ.

Зазначимо, що Рада розпочала свою роботу у 1993 році. До її складу увійшли ветерани Другої світової війни, війни в Афганістані, ліквідатори ЧАЕС.

Метою створення ради ветеранів стало обʼєднання ветеранів Южного задля організації спільного дозвілля, підтримки та допомоги. Зокрема, рада ветеранів звʼязується із благодійними фондами, громадськими організаціями, аби підтримати своїх. Крім цього ветерани також займаються і волонтерською діяльністю.

Наразі Рада ветеранів нараховує близько 1500 осіб. До її складу входять у тому числі учасники бойових дій війни з Росією (з них 4 інваліда), ветерани та пенсіонери МВС, діти війни, учасники бойових дій, ветерани праці підприємств міста. Організацію очолює ліквідатор ЧАЕС Віктор МАРКОВСЬКИЙ.
Нагадаємо, у жовтні Южненська міська рада ветеранів відзначила ювілей – 30 років від заснування організації.