У березні минулого року держава надавала можливість отримати 6 500 гривень допомоги в межах Програми “єПідтримка”. Кошти виділялися у зв’язку із втратою частини заробітної плати українцям, робота яких тимчасово була зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану. 

Відповідно до умов, право на отримання фінансової підтримки мали застраховані особи, які працювали на умовах одного з цивільноправових договорів та фізичні особи-підприємці, страхувальники яких одночасно відповідали таким ознакам:

— перебували на обліку як платники єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в окремих адміністративно-територіальних одиницях за переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням ДСНС;
— подали в установленому законодавством порядку податкову звітність за IV квартал 2021 р. або річну звітність за 2021 рік;
— не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування.

Допомогу могли оформити мешканці 13 областей. Вони робили це самостійно через “Дію”. Перевірки наданих коштів розпочалася пізніше. І тепер деяких громадян просять повернути неправомірно отримані гроші. Роблять це в основному, за класичною для бюджетників схемою — спускаючи вимоги “зверху”. Наприклад, через листи-повідомлення, відправлені головам територіальних громад від районних державних адміністрацій та Міністерства економіки.

За інформацією Фокуса, Южненська міська рада отримала такі листи у липні. У них список із близько 70 працівників бюджетних закладів та установ. В основному це освітяни, представники спортивних та творчих колективів, але є й, наприклад, керівник одного з управлінь Южненської міської ради.

У документі вказано, що у випадку неповернення коштів Мінекономіки може звернутися до суду. 

Читайте також: Премії у 130% та 120 тисяч гривень матдопомоги: у скільки обходиться бюджету робота Южненського міського голови і його заступників під час війни.