Южненські підприємці на комунальному ринку намагаються завадити підвищенню тарифу. Нагадаємо, збільшення орендної плати мали прийняти члени виконавчого комітету 4 жовтня. Напередодні біля будівлі адміністрації КП “Южненський міський ринок” за ініціативи секретарки міськради Оксани ВОРОТНІКОВОЇ пройшли збори з підприємцями разом із керівництвом ринку та фахівцями управління економіки.

Нагадаємо, що у документах із новим тарифом, який мають затвердити члени виконавчого комітету підвищення становить близько 12 гривень. Сума за квадратний метр наразі становить понад 45 гривень, а планують підняти до 57 гривень. 

“Ми проти підняття оренди землі, тому що підприємства зупинились: Одеський припортовий завод, порт — всі стали і люди хочуть, щоб нам тариф або ж залишили старий, або, якщо підняли, то гривень на пʼять, щоб ми могли утриматись на плаву, поки йде війна. То був Covid, ми то робили, то не робили, а зараз йде війна… Ми хочемо, щоб нас почула мерія і допомогла нам протриматись цей час, адже продажі дуже впасли”, — розповіла місцева підприємиця Тетяна.

Як розповів директор комунального ринку Анатолій ГЕОРГІЄВ, такий стрибок у орендної плати зумовлений тим, що у червні 2022 року підприємство за рішенням Уряду перейшло на спрощене оподаткування. Тобто довоєнна вартість у 55 гривень була зменшена до 45 гривень за квадратний метр. 1 серпня сплату ПДВ повернули. У звʼязку з дорожчанням вартості послуг на електроенергію та інші витрати, підприємство додало до тарифу ще 2 гривні. 

“Нас автоматично повернули на ПДВ, тобто з цим ми нічого зробити не можемо. Якщо ми не будемо сплачувати ПДВ, у нас будуть божевільні штрафи. Зараз буде збиратись ініціативна група з підприємців, у нас є вся калькуляція і ми їм покажемо її. Якщо вони не погодяться з нею, ми підемо у виконком, в управління економіки і будемо прораховувати наново. Але нижче вже нема куди. На сьогоднішній день загальна заробітна плата працівників підприємства була 96 070 гривень на місяць, а на 2023 ми знизили до 82 тисяч. Нам просто нема куди ще знижувати”, — пояснив Анатолій ГЕОГРІЄВ. 

Оксана ВОРОТНІКОВА розповіла, що єдиним виходом наразі є відстрочення розгляду підвищення тарифу та пошуки за цей час варіантів його зменшення. 4 жовтня члени виконавчого комітету, дійсно, перенесли питання на два тижі. За цей час підприємці мають створити ініціативну групу з трьох осіб, які стануть “звʼязуючою ланкою” між підприємцями та керівництвом ринку.

“Ми відкрили розгляд цього питання лише для того, аби за ці два тижні [ред.: наступне засідання виконкому відбудеться за два тижні] керівництво ринку, тобто це бухгалтер та директор знову передивились це питання. Можливо, вони знайдуть якісь механізми, аби зменшити тариф. Якщо таких механізмів не буде знайдено, то за ці два тижні керівництво ринку має донести інформацію до підприємців, розповісти чому та як підіймається тариф. Тобто ми дали ці два тижні, аби згладити цю конфліктну ситуацію, яка склалась на сьогоднішній день”,— зазначила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Читайте також: На Южненському комунальному ринку планують підвищити орендну плату: міські підприємці називають її непідйомною.