У Южненській міськраді відбулось позачергове засідання виконавчого комітету.

Рішенням виконкому управління архітектури та містобудування ЮМР зобовʼязали здійснити заходи щодо розірвання договору з консорціумом «Бюро землевпорядних послуг», який мав розробити для громади план просторового розвитку.

Мова йде про тендер сумою у 15 мільйонів гривень. Загалом план обійшовся би громаді у близько 20 мільйонів гривень.

Рішення про відміну плану було прийнято на основі листа від Одеської військової адміністрації, де вказано про недоцільність витрат таких коштів під час війни та невідповідність вимог тендеру.

На лист відповіло і управління архітектури. У документі зазначені усі підстави для розробки просторового плану. Зокрема те, що в разі не розроблення та не затвердження до 01.01.2025 р. комплексного плану просторового розвитку громади – громаді буде заборонено внесення змін до містобудівної документації та розробка детальних планів території поза межами населених пунктів.

Як розповіла секретарка міської ради Оксана ВОРОТНІКОВА, підрядники можуть подати звернення до суду, зокрема через те, що організація виконала вже 25% робіт, за які доведеться розрахуватись.

«Я розумію, зараз це не на часі. Всі кошти мають йти на потреби ЗСУ, нашу перемогу. Але у нас є зобовʼязання, які ми повинні виконувати. Мером було написано листа до фірми, що виконувала роботи, про розірвання договору. На що йому відповіли, що 25% робіт вже виконано і надіслали акти виконаних робіт. І, звісно, вони хочуть отримати за цю роботу кошти. Але ж виконком чомусь не приймає ці акти. Тобто роблять вид, що їх не існує. На скільки мені відомо, фірма вже надіслала їх поштою. І так, ми можемо розірвати договір у судовому порядку, але ж ми повинні будемо заплатити фірмі гроші за виконані роботи, і, як я думаю, фірма подасть на якісь компенсації. Тобто у нас немає законних підстав розірвати договір в односторонньому порядку»,— зауважила Оксана ВОРОТНІКОВА.

Під час дискусії, секретарка ради показали також додаток до протоколу сесії від 30.09.2021, коли 22 депутати проголосували “за” розробку просторового плану.

Крім неї проєкт-рішення не підтримали члени виконкому Інна ЯБЛОНСЬКА та Євген ЧЕРНЕЙ.

До обговорення у залі засідань доєднався і депутат Олександр ГРЕЧКІН. Він сказав, що план просторового розвитку – є дуже важливим, адже через його відсутність у громади виникнуть проблеми із розподілом землі у мешканців.

«Просторовий план – це майбутнє нашої громади, а також суттєве наповнення бюджету. Багато земель, які займають люди, не внесені до кадастру. І тому ми не можемо виставити рахунок за використання цих земель. Якщо чесно, не розумію, чого його відміняють, бо ми йшли до цього два роки. Ми провели велику роботу, близько шести сесій, усі депутати одноголосно його приймали. Що перевернулось у голові мера – я не можу зрозуміти. Тому що нічого, окрім негативного результат, наша громада з цього не отримує. Тобто було заключено договір, проведено торги, проведено роботи, гроші у залишку у нас, напевно, будуть, а зараз було сказано, що не передбачено кошти на наступний рік»,— розповів Олександр ГРЕЧКІН.

Відтепер питання просторового плану «повисло у повітрі», адже його необхідність – затверджена, та міський голова блокує це питання.