У міськраді відбулось заключне засідання робочої групи з перейменування міста. На ньому міський голова озвучив офіційні результати голосування.

Всього проголосували 2125 осіб – це лише близько 11% людей, які могли взяти участь у голосуванні.

Тож, рейтинг ТОП назв за результатами голосів мешканців виглядає так:

Південне – 1654 голоси – 77,8%
Порт-Аненталь – 137 голосів – 6,4%
Аненталь – 130 голосів – 6,3%

Раніше під час засідань робочої групи озвучували, що після голосування на розгляд Нацкомісії зі стандартів державної мови передадуть три назви, які наберуть найбільшу кількість голосів, адже деякі з них можуть не відповідати нормам української мови.

Та під час сьогоднішнього засідання було вирішено подати перші чотири назви. Четвертою стала назва «Оріяна». Вона набрала 126 голосів – 5,9%. Причиною такого рішення стало те, що «Порт-Аненталь» та «Аненталь» мають однакову основу, отже, у випадку невідповідності стандартам державної мови, «пролітають» обидві назви.

Це рішення мають затвердити депутати на засіданні сесії міської ради. До найближчої, що відбудеться 26 жовтня, підготувати проект рішення не встигнуть, тож міський голова планує зібрати позачергове засідання.

Після цього до Нацкомісії будуть направлені варіанти назви міста, і вони мають дати свій висновок. Нагадаємо, під час минулих засідань члени робочої групи озвучували думку, що ймовірно, саме назву «Південне» комісія може не затвердити – через її невідповідність географічним особливостям місцевості, а також ознаки імперської політики.