У адмінбудівлі Южненської міськради відбулась друга частина засідання сесії. Питання, що минулого разу викликало бурхливу дискусію і стало приводом для перенесення частини засідання, сьогодні було прийнято одноголосно.

Цим питанням стало прийняття змін до бюджету, а каменем зіткнення – пункт, щодо плану просторового розвитку громади.

Нагадаємо, мова йде про 10 мільйонів гривень у 2023 році. Сумарно план просторового розвитку може коштувати громаді близько 20 мільйонів гривень.

Серед депутатів виникли обговорення на тему доцільності таких витрат під час війни. Автором виключення цього видатку з бюджету став депута Ілля ЮРЧЕНКО.

У свою чергу, начальник профільного управління, яке й займається цим питанням, Сергій ОРИШАКА розповів “Фокусу”, що наразі відмінити виділення коштів неможливо, адже вже проведено тендер та укладено договір – гроші все одно доведеться платити, навіть у судовому порядку.

Такої самої думки й депутат Максим КУШНІР.

«Я думаю, що в стінах міської ради таки схаменулись, згадали, що є законодавство України, яким має регулюватись рада під час своєї діяльності. А саме: ми не маємо повноважень та права відмінити фінансування процедури, яка вже завершена. Вже є компанія, що уклала договір на надання послуг, і якщо ми знімаємо гроші з бюджету, то ми не зможемо з ними розрахуватись. Вони виконують роботу, і подають на проплату, а якщо її немає, то це позов до суду і штрафні санкції»,— розповів депутат Максим КУШНІР.

Сьогодні за зміни до бюджету без правок проголосував і депутат Ілля ЮРЧЕНКО. Він зазначив, що віддав свій голос «за» саме через цю інформацію, яка зʼясувалась вже після першого засідання.