У міській раді відбулось чергове засідання робочої групи щодо перейменування Южного. Цього разу члени комісії зібрались, аби затвердити назви, серед яких мешканці міста обиратимуть одну.

Термін прийняття пропозицій щодо майбутньої назви завершився 10 вересня. Усього южненці запропонували 168 варіантів. Фахівці сформували ТОП-6: тобто ті назви, які отримали шість балів, по одному за кожен, затверджений раніше, критерій. Список буде передано на громадські обговорення серед южненців

Серед ТОП-6 назв (станом на 12 вересня):
– Аджалик;
– Аненталь;
– Порт-Аненталь;
– Порторіано;
– Порт-Оріяна;
– Оріяна.

Деяких членів робочої групи обурила відсутність Південного серед наданих варіантів. Зокрема заступниця начальника південної філії ДП “Адміністрація морських портів України” Інна ЯБЛОНСЬКА зазначила, що у списку варіантів має бути найпростіший — переклад існуючої назви. 

“Як я чула від багатьох мешканців, то говорять “якщо не Южне, то хоча б переклад, такий простий, який є”. Але тут є такі, скажімо, думки, що комусь умисно потрібно було вигадати такі назви. Їх обґрунтували, я розумію, що вони всі обґрунтовані, але не давати “Південне” на вибір мешканців, я вважаю, не правильним”, – зауважила Інна ЯБЛОНСЬКА.

Колегу підтримав і ще один член робочої групи, Віктор МАРКОВСЬКИЙ, голова Южненської міської ради ветеранів.

На це заступниця голови комісії з перейменування Олена БАРАНЕЦЬКА зазначила, що одним з критеріїв є відповідність стандартам державної мови і правопису власних назв, а саме те, що назва міста має бути іменником. До того ж Південне не підпадає під ще один критерій — унікальність. Таку ж думку висловила і директорка Студії телебачення “МИГ” Ольга ГОДОВЕНКО:

“Скажіть, будь ласка, для чого вносити назву “Південне”, яку, в результаті Національна комісія і комісія, яка зараз створюється при Інституті Національної памʼяті, взагалі назви не прийме? Воно [ред.: Південне] не відповідає їх критеріям. Відповідно тих критеріїв, які беруть до уваги представники Інститут Національної памʼяті, назва “Південне” входить до системи координат Радянського Союзу. Воно буде класифікуватися як імперська назва. Ми дамо зараз людям можливість голосувати за “Південне” для чого? Для того, щоб потім був конфлікт між владою і громадою?”.

За розʼясненням питання щодо відповідності правопису начальник юридичного відділу міськради Григорій ДЕНОВ запропонував звернутись до Національної комісії зі стандартів державної мови та отримати офіційну відповідь, аби ні у мешканців, ні у членів робочої групи не виникало питань. Але на відповідь може піти до 30 днів.

Члени робочої групи мають вивчити усі представлені назви, адже повний перелік варіантів бачать вперше. Тож затвердження ТОП-назв відбудеться на наступному засіданні. Його призначили на наступний вівторок, 19 вересня.