Наприкінці минулого тижня у дитячому садку №3 “Веселка” розпочали ремонтні роботи із заміни покрівлі. Площа даху складає 1 200 квадратних метрів. На ремонт з міського бюджету виділено 6 мільйонів 700 тисяч гривень. 

Наразі триває процес демонтажу старої покрівлі. Подальшими етапами стануть монтаж пароізоляції, нанесення шару з полістеролбетону, два шари утеплення з мінеральної вати, піщано-цементна стяжка та нанесення двох шарів з руберойду. Усі роботи виконує підрядна компанія “Южфасад”. 

Заступник начальника управління капітального будівництва Олександр ПАВЛЕНКО зазначив, що як і у випадку ремонту даху Ліцею №3, ці роботи мали проводитися у 2021 році. Та через війну їх поставили на паузу.

“У 2021 році були виконані проєктні роботи, але ми вже не встигали провести тендер, бо це був кінець року. Ми бачили, що навіть якщо тендер буде проведено, буде дуже обмежений час на виконання робіт. І щоб не розбирати покрівлю наприкінці осені-початку зими, було прийнято рішення про перенесення робіт на початок 2022 року, на березень-травень. Але, знову ж таки, почалась війна, було заборонене фінансування за бюджетні кошти та в нас було нерозуміння, що робити. Коли у 2023 році вийшли зміни у постанову, що можна виконувати такі види робіт за бюджетний кошт, ми виконали корегування проєктного плану та почали ремонт“, – розповів Олександр ПАВЛЕНКО. 

Як розповіла завідувачка дитсадка Любов СЛОБОДЯНИК, понад рік тому дах будівлі почав протікати локально, але у багатьох групах, саме тому вирішили позбуватися проблеми зробивши капітальний ремонт. Через протікання, в залежності від його ступеня, доводилось ставити відра та горщики. Також керівниця зазначила, що наразі хвилюється через дощову погоду, адже після демонтажу старої покрівлі, стеля може протікати ще більше, а у деяких кабінетах та групах кілька років тому було зроблено гарний ремонт. 

Наразі навчальний процес у закладі припинено саме через ремонт. Діти, які потребують перебування у дитячому садку, на літній період переїхали до закладу дошкільної освіти №5 “Теремок”. 

“Зараз немає навчального процесу, бо у закладі йде ремонт. Наші 45 дітей знаходяться у пʼятому садочку разом з нашими ж вихователями. У дітей до нових вихователів повинна бути адаптація. Тож, аби діти не стресували тимчасово перейшли до приміщення іншого дитячого садочку разом. Кожен мій робочий день починається саме з пʼятого дитсадка, бо щодня я заходжу і питаю як у них справи, як вони себе почувають, чи немає конфліктів. Ніби все, слава Богу, гаразд”, – розповіла Любов СЛОБОДЯНИК.

Окрім даху у дитячому садку також ремонтують покриття на бетонних плитах та плитах металевого шиферу, які постраждали через підтоплення. За договором ремонтні роботи мають завершити до 1 вересня.