Южненська міська рада передасть 25 мільйонів гривень до Одеської обласної військової адміністрації.

Таке рішення прийняли депутати на черговій сесії міськради 14 грудня.

Надаємо, ще у вересні обранці погодили виділення поворотної фінансової допомоги АТ «Одеський припортовий завод» у розмірі 25 мільйонів гривень на погашення заборгованості по зарплатні, адже працівники підприємства працюють безкоштовно вже понад півроку.

Та тоді передачу коштів не погодило Міністерство фінансів України. Як писало керівництво заводу у своєму відкритому листі, рішення про допомогу «виявилося завідомо не здійсненним бюрократичними механізмом». Тож його охрестили «Піаром на допомозі заводчанам».

Новим виходом з ситуації стала можливість перерахувати кошти до ОВА, аби там створили програму із заводом, уклали договір із підприємством та кошти дійшли до заводчан.

«Я не вважаю, що ми не могли це зробити. Це моя особиста думка. Я вважаю, що ми також могли перерахувати кошти. Адже бюджет Одеської області – це також місцевий бюджет. Вони додатково вказали нам на дві статті у Законі, згідно яких вони збираються це зробити. Депутати [ред.: у Южному] проголосували усі. Треба було підписати договір і підписати перерахування цих коштів. Володимир Миколайович не захотів. Вважає, що це незаконно»,— розповів голова депутатської комісії з питань бюджету Сергій КОЗАК.

Наразі колектив ОПЗ складає близько 2,5 тисяч працівників, але працюють і підтримують діяльність підприємства близько 1,5 тисячі. Станом на жовтень через скрутну ситуацію на підприємстві звільнились 130 працівників.

Загальна заборгованість по заробітним платам у вересні складала 111 мільйонів гривень. А багатострадальні 25 мільйонів – це лише 30% виплат за червень.