На засідання виконавчого комітету 1 травня вкотре винесли питання про проведення конкурсу з пошуку підрядника для вивезення побутових відходів у селах Сичавка та Кошари.

У вересні минулого року, нагадаємо, конкурс з пошуку підрядника для вивозу сміття завершився безрезультатно – жоден потенційний учасник не подав заявку.

На останньому конкурсі, який мав відбутись у квітні, ситуація повторилася. Протягом 10 днів управління архітектури та містобудування ЮМР оголосило новий конкурс. Яким буде його результат, прорахувати не важко. Ймовірно, таким самим.

Нагадаємо, одеська фірма “Частюля”, яка виграла конкурс з обслуговування населених пунктів у 2021 році, відмовилась від надання послуг.

Компанія аргументує рішення тим, що більшість клієнтів не підписують індивідуальні договори, тож робота на цій ділянці їй невигідна. Додатковий конкурс для залучення підрядника в Южненській міській раді оголосили у лютому 2022 року.

Наразі деякі жителі Сичавки мають індивідуальні договори, і їх сміття вивозить ФОП, пов’язаний із попереднім підрядником. Інші мешканці, зізнаються, що спалюють або викидають у балки.

Поки для обслуговування населених пунктів не знайдено підрядника у міській раді шукають способи боротьби зі стихійними звалищами. Начальниця відділу екології Надія МІЧУДА розповідала, що три роки тому у селі вже прибирали сміттєзвалища за бюджетний кошт. Тоді ліквідація 7 з 52 сміттєзвалищ коштувала близько півмільйона гривень, деякі інші звалища прибрали місцеві мешканці на День довкілля. Кількість сміттєзвалищ, які у Сичавці є зараз, посадовиця не називає, та зазначає, що вони “ростуть як гриби”.